Reklama
Streftec Network:    SlovakNHL.sk  ·  SlovakKHL.sk  ·  SlovakFitness.sk
Staňte sa našími fanúšikmi:      
ikonka
15. 09. 2021 ⋅ SlovakKHL.sk Správy 0 komentárov

KHL má nový rekord. Čajkovského spoluhráč prekonal legendu + video

Moskovské Dynamo v utorok zdolalo Vladivostok 5:3, pričom gólom a dvoma asistenciami k tomu pomohol aj Vadim Šipačov. Dve prihrávky pritom stačili presne na to, aby vyrovnal i prekonal rekord KHL.

Tridsaťštyriročný rodák z Čerepovca už má na konte v kariére 510 asistencií (základná časť aj play-off dokopy), čím o jednu prekonal doterajšieho rekordéra Kontinentálnej hokejovej ligy, ikonického Sergeja Moziakina.

„Snažím sa pomáhať tímu k víťazstvu v každom zápase. Prirodzene, snažím sa mu pomôcť aj gólmi či asistenciami. Som vďačný mojim spoluhráčom. Kdekoľvek som hral, v Čerepovci, v SKA či v Dyname, vždy som hral s húževnatými chlapcami. Ďakujem im, lebo bez nich by sa to nepodarilo,“ povedal Šipačov po zápase.

Po dvojici velikánov nasledujú v historickom rebríčku nahrávačov Alexander Radulov (388), Danis Zaripov (382) a Linus Omark (305). Moziakin zostáva stále ligovým rekordérom s 928 bodmi. Šipačov ich má na konte 752.

Daj svetu vedieť o svojom názore. Pridaj prvý komentár k článku.
Reklama
Najnovšie články
Reklama Hokej - Online Hry - Vychutnaj si pocit víťazstva!
Reklama

O SLOVAKKHL.SK
Mladší z hokejových webov z dielne Streftecu vznikol v roku 2010. Ide o spravodajský portál o Kontinentálnej hokejovej lige číslo 1 na Slovensku. Sústredí sa predovšetkým na Slovákov, ale ako jeden z mála webov v republike prináša aj novinky o hráčoch iných národností.

   NAŠA RODINA:
SlovakNHL.sk - Národná hokejová liga, Slováci v NHL, AHL, CHL
SlovakFitness.sk - posilňovanie, zdravý životný štýl
Databáza cvikov - Databáza cvikov pre rozvoj svalových partií

MOBILNÁ VERZIA   |   REKLAMA

Google+   Facebook   Twitter   RSS

© 2010 - 2021 SlovakKHL.sk.

Webdesign and Internet media - Streftec

TOPlist