17. 09. 2011 ⋅ SlovakKHL.sk Sumáre 0 komentárov

Spartak vyhral Derby, Ružička pomohol gólom, víťazný Lašák

V sobotu sa v KHL odohrali tri stretnutia. V prvom vychytal Ján Lašák víťazstvo. Druhý slovenský brankár, Rastislav Sta?a, nebol taký úspešný v Petrohrade. Hralo sa aj moskovské derby, ktorého víťazom sa stal Spartak. Ružička strelil gól, Hossa asistoval.

Ján Lašák zaznamenal 32 zákrokov a Alexander Nikulin strelil víťazný gól, ktorým rozhodol o triumfe Chabarovsku 3:1 nad divíznym rivalom Novokuzneckom. Domáci hráči boli v stretnutí o niečo aktívnejší, no hostia sa vďaka gólom Tarasova a Nikulina ujali dvojgólového vedenia. O svoj náskok prišli v závere druhej tretiny, kedy čestný úspech domáceho tímu zaknihoval Loginov. V tretej tretine dal bodku za stretnutím Maenpaa. Tri asistencie si zo zápasu odniesol Jakub Petružálek.

V akcii sa predstavil aj druhý slovenský brankár v KHL, Rastislav Sta?a. Ten nebol až taký úspešný a v Petrohrade inkasoval tri góly v prvej tretine a štvrtý dostal v tretine druhej. Armádny klub dokázal streliť len jeden gól, a tak výsledok duelu medzi SKA a CSKA skončil pomerom 4:1. Sta?a zaznamenal 25 zákrokov.

Spartak hostil v prvom moskovskom derby Dynamo a v ofenzívne ladenom súboji bol o niečo aktívnejším tímom. Zaslúžene aj vyhral, a to pomerom 5:2. V akcii nechýbali ani Slováci, ktorí sa dokázali zapísať do bodovania. Najvýraznejšie Štefan Ružička, ktorý gólom prispel k výhre domáceho mužstva. Pri jeho góle asistoval aj Marcel Hossa. V drese hostí bodoval Dominik Gra?ák, ktorý bol na počiatku poslednej gólovej akcie zápasu. Obranca Dynama bodoval v treťom zápase v rade a po sobote je najproduktívnejším Slovákom v lige.