27. 10. 2011 ⋅ Marek Kantorík Sumáre 0 komentárov

HC LEV nestačil na Petrohrad, Lašák aj Sta?a prehrali

V šiestich štvrtkových zápasoch sa zrodili trikrát víťazstvá domácich a trikrát boli úspešnejší hostia. Slovenský klub HC LEV podľahol Petrohradu. Prehrali aj obaja slovenskí brankári.

Traktor Čeľabinsk zaznamenal cenné víťazstvo po tom, ako zdolal Chabarovsk, najlepší tím ligy, na domácom ľade 3:1. Všetky tri góly strelil Traktor v druhej časti hry. V 30. minúte sa ujali domáci vedenia zásluhou Panova, Quint zvýšil v 33. minúte na 2:0 a o štyri minúty neskôr prekonal Jána Lašáka aj Chistov. Bodku za zápasom, v ktorom Lašák zlikvidoval 32 striel, dal v 46. minúte Shulakov. Amur spoznal premožiteľa po ôsmich zápasoch.

Z víťazstva sa netešil ani brankár Rastislav Sta?a, ktorý oblieka dres CSKA. To nestačilo v mestskom derby na Dynamo a prehralo 0:2. Víťazný gól strelil už v šiestej minúte Solovyov, Jalasvaara poistil víťazstvo Dynama gólom do prázdnej brány. Dominik Gra?ák odohral za Dynamo necelých 22 minút, počas ktorých nazbieral štyri strely a dve trestné minúty. Sta?a inak chytil 24 striel.

Domáci HC LEV bol v úvodnej tretine aktívnejší a tlačil sa do zakončenia. Z niekoľkých sľubných šancí, ktoré si vypracoval, sa však nedokázal strelecky presadiť. Stav zápasu bol dlho nerozhodný aj v druhej časti hry. Vedenia sa napokon ujali hostia z Petrohradu. V polovici 38. minúty strelil gól Martensson, ktorý z uhla prekonal bezmocného Dubu. O minútu neskôr vyhrávali hostia už o dva góly. Do listiny strelcov sa zapísal Weinhandl. V tretej dvadsaťminútovke pridal hosťujúci tím ďalšie dva góly a oba vsietil v druhej polovici. Štyri minúty pred koncom zápasu využil presilovú hru Thoresen a bodku dal o dve minúty neskôr Tikhonov. Popradské mužstvo prehralo piate stretnutie v rade. Najbližšie „levi“ nastúpia v pondelok proti Avangardu Omsk.

V ostatných dueloch sa z víťazstiev tešili hráči Astany, ktorí zdolali Novokuzneck 3:1, Novobiriska, ktorí si poradili s Jekaterinburgom 2:0, a Novgorodu. Tí zdolali Rigu 3:2 po nájazdoch.