Sumáre

Sloboda skóroval, Švarný sa tešil z výhry

22. februára 2015

V nedeľných zápasoch sa predstavili aj štyria slovenskí obrancovia. Do bodovania sa zapísal len Karol Sloboda a z výhry sa zase tešil len Ivan Švarný.

Slobodov gól k výhre Lady neviedol

Karol Sloboda sa presadil strelecky, ale z jeho spoluhráčov to už nik iný nedokázal, a tak Togliatti podľahlo na vlastnom ľade Kazani 1:4. Semionova z 33 striel prekonali Mirnov, Moller a Gluchov, kým Lukojanov skóroval do prázdnej brány. Nilsson urobil 28 zákrokov, pričom Sloboda i Peter Podhradský ho ohrozili troma strelami. Sloboda odohral necelých 13 minút, Podhradský 17 a pol.

Švarného Minsk zdolal Jurčinovu Rigu

V Bielorusku na seba narazili dvaja slovenskí obrancovia. S lepšiu náladou ľad opúšťal Ivan Švarný, ktorého Minsk vyhral nad Rigou 1:0. Čisté konto vychytal Haugen, ktorý zneškodnil 26 striel, vrátane štyroch z hokejky Milana Jurčinu. Dobrý výkon podal aj Sedláček, ktorý čelil 31 strelám. Rozhodujúci gól mu strelil v poslednej minúte zápasu Vesce. Švarný i Jurčina odohrali necelých 22 minút.