Slováci v Európe

SHL: Växjö a Linköping postúpili, Hudáček vypadol

Autor: Marián Masaryk  /   24. marca 2015

V pondelok sa vo švédskej SHL rozhodlo o ďalších dvoch semifinalistoch. Ku obhajcovi titulu sa pridali Linköping a Växjö. To vyradilo Örebro so slovenským brankárom Júliusom Hudáčkom.

Štvrťfinále:

Július Hudáček urobil 31 zákrokov, no ani to nestačilo na udržanie Örebra v súťaži. Inkasoval totiž päť gólov, ten postupový pre Växjö strelil v tretej minúte predĺženia Kallio. V hre o semifinále tak zostal už len jediný Slovák - útočník Luley Peter Cehlárik.

Medzi štvoricu najlepších tímov súťaže postúpil aj Linköping, ktorý tiež využil svoj prvý mečbal. Na ľade HV 71 zvíťazil 4:2 a rovnakým pomerom vyhral aj sériu. Víťazný gól vsietil v 57. minúte Hardt.

Výsledky:
HV 71 - Linköping 2:4 (konečný stav série 2:4)
Örebro - Växjö 4:5 PP (konečný stav série 2:4)

Zvyšný program štvrťfinále:

Utorok, 24. marca
Frölunda - Lulea (18:30)

Skupina o udržanie:

Västeras - Rögle 3:0 ((stav série 1-2)

Västeras zvíťazil v prvom domácom zápase série proti Rögle hladko 3:0 a znížil jej stav na 1-2. O góly Västerasu sa postarali Johansson, Frycklund a Grahns.