Slováci v Európe

Česká extraliga: Dravecký udržal Třinec v hre o titul

Autor: Marián Masaryk  /   20. apríla 2015

V nedeľu sa odohral piaty zápas finále českej TELH. Třinec zvíťazil 2:1 po nájazdoch a znížil stav série na 2-3. Jediný samostatný nájazd premenil Vladimír Dravecký.

Finále:

Třinec - Litvínov 2:1 SN (stav série 2-3)

Litvínov viedol ešte 36 sekúnd pred koncom piateho zápasu série 1:0, no svoj historicky prvý titul zatiaľ nezískal. Plíhal totiž vyrovnal na 1:1 a slovenský útočník Vladimír Dravecký premenil ako jediný svoj samostatný nájazd. Třinec odvrátil prvý majstrovský mečbal aj vďaka 26 zákrokom Petra Hamerlíka. Ten sa však v predĺžení zranil a zápas dochytal Hrubec. Šiesty duel série sa odohrá v utorok v Litvínove, kde môžu domáci rozhodnúť o zisku Masarykovho pohára.

Zvyšný program finále:
Litvínov - Třinec (utorok, 21. apríl, 18:20)
*Třinec - Litvínov (štvrtok, 23. apríl, 18:20)
ak bude potrebné

Baráž:

Olomouc zdolal v poslednom kole baráže Chomutov 5:2 a zostal na čele skupiny, ktorú vyhral s 23 bodmi. Druhý skončil práve jeho nedeľný súper s 21 bodmi. Oba tímy tak budú hrať v novej sezóne v najvyššej súťaži. K výhre prispel gólom a asistenciou útočník Peter Zuzin, jednu prihrávku si pripísal útočník Dávid Buc.

V dueli medzi poslednými tímami skupiny už o nič nešlo, keďže ani jeden z nich nebude účinkovať v TELH. Slavia z nej vypadla po 21 rokoch. Sezónu aspo? zakončila so cťou po triumfe 4:3 po predĺžení nad Českými Budějovicami. Rozhodol o ?om v 63. minúte Čermák po prihrávke slovenského obrancu Juraja Valacha. České Budějovice skončili jasne na chvoste tabuľky s deviatimi bodmi. Pražský klub ich nazbieral 19.