Článok

Kunlun zaznamenal historicky prvé čisté konto + video

Marián Masaryk | 02.10.2016
Čínsky nováčik KHL Kunlun Red Star dosiahol v sobotu ďalší historický míľnik. Po výhre 1:0 na ľade Spartaka Moskva sa tešil z prvého čistého konta v súťaži.

Najväčšou mierou k tomu prispel brankár Andrej Makarov, ktorý zastavil všetkých 46 striel súpera. O celkovo druhom víťazstve pekingského tímu vonku rozhodol v 30. minúte zápasu Max Warn. Sekundárnu asistenciu si pri ňom pripísal Zach Yuen, ktorý sa stal prvým Číňanom s bodom v KHL.

Z cenného triumfu sa tešil aj slovenský útočník Tomáš Marcinko, ktorý odohral 15 minút a 43 sekúnd. Zaznamenal jednu strelu, bodyček, zblokovaný pokus a vyhral sedem z 15 vhadzovaní (46,67 %).

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   25.09.2018   ⇓
16:00 Jekaterinburg - Jarosl.
5:4 pp (1:2, 0:2, 3:0, 1:0)
Góly: 8. Milovzorov (Sexton), 45. Paré (Sexton), 50. Paré (Sexton, Dawes), 55. Golyšev (S. Da Costa, Paré), 63. Sexton – 13. Sannikov (Averin), 16. Loktionov (Nakládal, Kontiola), 31. Alexejev (Jurtajkin), 40. Sannikov (Averin, Jelesin)
16:00 Magnitogorsk - Čerepo.
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 4. Kaletnik (J. Birjukov), 30. Čibisov (J. Birjukov, Varfolomejev) – 14. Ashton (Bumagin, Boychuk)
18:30 CSKA - Soči
2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 15. Okulov (Pašnin, Šalunov), roz.SN: Šalunov – 35. Archipov (R. Rosén, Collins)
18:30 Riga - Jokerit
2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 39. Videll (Maione), 63. Videll – 51. A. Grant (Jormakka)
18:30 Slovan - Spartak
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 40. Grman (Virta) – 16. Kosov (Talalujev, Šaškov), 30. Zubov (Kutejkin), 44. Maxwell (Leščenko, Chochlačov), 59. Chochlačov