Článok

Slovan zdolal Dynamo Moskva 5:3! + video

Marián Masaryk | 12.10.2016
Slovan Bratislava zvíťazil na ľade dvojnásobného víťaza KHL, Dynama Moskva, 5:3 a prvýkrát v sezóne vyhral tri zápasy po sebe.

Dynamo Moskva – SLOVAN BRATISLAVA 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Góly: 3. Fiodorov (Tarasov), 28. Kokujov (Sopin, Rybakov), 39. Kuznecov (Makliukov, Podšendialov) – 17. Ďaloga (Cheechoo, Starosta)(PP), 20. Kundrátek (Cheechoo)(PP), 21. Cheechoo (Taffe, Hlinka), 32. Kundrátek (Taffe), 46. Jeglič (Plastino)
Strely: 31-25, Trestné minúty: 6-6

Domáci otvorili skóre už v tretej minúte. Strieľavú prihrávku Fiodorova si zrazil do vlastnej brány pomedzi Brustove betóny Ďaloga. Gólu predchádzal prehraný súboj o puk pri mantineli. Slovan sa neskôr ubránil presilovke a v 17. minúte sám využil početnú výhodu o dvoch hráčov. Práve smoliar z úvodu zápasu, Marek Ďaloga, vyrovnal na 1:1. Päť sekúnd pred koncom prvej tretiny poslal hostí do vedenia 2:1 Kundrátek, ktorý využil ďalšiu presilovku Slovana.

Slovan vstúpil do druhej tretiny skvele. Jonathan Cheechoo si pripísal tretí bod v zápase, keď zvýšil náskok na 3:1 už v 27. sekunde hry po tom, čo mu naservíroval puk pred bránu Taffeho. V 28. minúte však hostia zle rozohrali a Kokujov to využil na strelenie kontaktného gólu. Dynamo zvyšovalo aktivitu, ale zabrzdil ju štvrtý gól Slovana. Kundrátek skóroval druhýkrát v zápase delovkou z pravého kruhu. Domácim sa v závere podarilo znížiť na 2:3 zásluhou teče Kuznecova.

Slovan v úvode tretej tretiny prežil oslabenie a v 46. minúte ho Jeglič poslal do vedenia 5:3. Viac gólov už v dueli nepadlo a hostia si tak predĺžili sériu triumfov na tri zápasy. Barry Brust prispel k dôležitej výhre 28 zákrokmi, vrátane niekoľkých veľkých. Posledný zápas na tripe odohrá Slovan v piatok na ľade Viťaza Moskovská oblasť.

Zostava Slovana: Brust (Pogge) – Kundrátek, Starosta, Švarný, Plastino, Bačik, Meszároš, Pokorný, Ďaloga – M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Nedorost, Jeglič, Valský – Chipchura, Lušňák, Vopelka – T. Kubalík, Viedenský, Šiška

Zostava Dynama: Jerjomenko (Lazušin) – Hietanen, Mironov, Makliukov, Robinson, Rylov, Soloviov, Volkov – Cvetkov, Karpov, Karsums – Kokujov, Sopin, Rybakov – Kokarev, Kuznecov, Igumnov – Podšendialov, Tarasov, Šipov – Fiodorov

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   19.04.2019   ⇓
18:30 Omsk - CSKA
2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 13. Šumakov (Šilin), 18. Franson (Jemelin, Beck) – 24. Kaprizov (Svetlakov), 58. Okulov (Al. Popov), 78. Mamin (Dahlbeck, M. Robinson)