Článok

Slovan prehral s Nižnekamskom 2:5, Viedenský sa zranil + video

Marián Masaryk | 17.10.2016
Slovan Bratislava začal v pondelok ďalšiu sériu domácich zápasov proti tímu Neftechimik Nižnekamsk, ktorý ho zdolal 5:2. Navyše, zranil sa mu útočník Marek Viedenský, ktorý skončil v nemocnici.

SLOVAN BRATISLAVA – Neftechimik Nižnekamsk 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 32. Zigo (PP), 49. Cheechoo (Švarný, Hlinka) – 4. Brule (Gynge, Sexton)(PP), 13. Gynge (Sexton, Brule), 26. Sexton (Brule), 40. Grigorenko (Makarov, Riasenskij), 47. Konkov
Strely: 39-24, Trestné minúty: 12-10

Hostia využili už prvú presilovú hru po 53 sekundách a zásluhou Bruleho viedli od štvrtej minúty 1:0. V 11. minúte Slovan opäť prišiel o útočníka Mareka Viedenského, ktorému museli z ľadu pomôcť spoluhráči a ihneď putoval do nemocnice. Riasenskij ho odstavil čisto, ale trafil mu už predtým zranené koleno. Zakrátko zvýšil náskok Nižnekamsku na 2:0 Gynge. V druhej presilovke mohol pridať tretí gól, ale Pogge svoj tím podržal.

Tréner Miloš Říha musel pre absenciu Viedenského poprehadzovať útoky. Slovan hral hneď v úvode druhej tretine prvú presilovú hru zápasu, ale kontaktný gól z nej nevyťažil. Domáci boli aktívni, ale, paradoxne, inkasovali tretíkrát. Skóroval aj posledný člen prvého útoku hostí, Sexton. Ten vyhnal z brány Poggeho, ktorého nahradil Brust. Slovanu sa predsa len podarilo znížiť stav na 1:3, keď Tomáš Zigo v 32. minúte využil presilovku. Viac gólov však nestrelil a v závere tretiny mu strelil štvrtý gól Grigorenko.

Začiatok tretej tretiny okorenil pästný súboj Ziga s Bryncevom, po ktorom boli obaja vylúčení. Slovan bol aktívnejší, ale Nižnekamsk viedol v 47. už 5:0 zásluhou Konkova. Domáci to nevzdali a zakrátko Cheechoo znížil na 2:5. Viac gólov však nestrelili a utrpeli druhú prehru po sebe. Slovan výrazne prestrieľal súpera, ale brankár Kolppanen urobil 37 zákrokov.

Slovan klesol v tabuľke Západnej konferencie opäť na 13. miesto, pričom bol už desiaty. Najbližšie privíta v stredu od 19:00 Kazaň, s ktorou prehral otvárací zápas sezóny na jej ľad.

Zostava Slovana: Pogge (Brust) – Kundrátek, Starosta, Chipchura, Taffe, Cheechoo – Švarný, Plastino, Nedorost, Viedenský, Jeglič – Meszároš, Ďaloga, Valský, Lušňák, Kubalík – Bačík, Pokorný, Hlinka, Zigo, Vopelka

Zostava Nižnekamska: Kolppanen (Chakimov) – Lekomcev, Kinrade, Sergejev, Riasenskij, Ščitov, Bryncev, Berezin, Fazylzianov – Sexton, Brulé, Gynge – K. Makarov, D. Makarov (A), Grigorenko – Koňkov (A), Polygalov, Jakimov – Zdunov, Kulikov, Poriadin

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   25.09.2018   ⇓
16:00 Jekaterinburg - Jarosl.
5:4 pp (1:2, 0:2, 3:0, 1:0)
Góly: 8. Milovzorov (Sexton), 45. Paré (Sexton), 50. Paré (Sexton, Dawes), 55. Golyšev (S. Da Costa, Paré), 63. Sexton – 13. Sannikov (Averin), 16. Loktionov (Nakládal, Kontiola), 31. Alexejev (Jurtajkin), 40. Sannikov (Averin, Jelesin)
16:00 Magnitogorsk - Čerepo.
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 4. Kaletnik (J. Birjukov), 30. Čibisov (J. Birjukov, Varfolomejev) – 14. Ashton (Bumagin, Boychuk)
18:30 CSKA - Soči
2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 15. Okulov (Pašnin, Šalunov), roz.SN: Šalunov – 35. Archipov (R. Rosén, Collins)
18:30 Riga - Jokerit
2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 39. Videll (Maione), 63. Videll – 51. A. Grant (Jormakka)
18:30 Slovan - Spartak
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 40. Grman (Virta) – 16. Kosov (Talalujev, Šaškov), 30. Zubov (Kutejkin), 44. Maxwell (Leščenko, Chochlačov), 59. Chochlačov