Jeglič zariadil hetrikom víťazstvo Slovana + video

Autor: Marián Masaryk  /   08. novembra 2016

Slovan Bratislava odštartoval v utorok trojzápasový trip na ľade Avtomobilistu Jekateriburg dôležitou výhrou 4:1. Najväčšou mierou k nej pomohol Žiga Jeglič, ktorý zaznamenal čistý hetrik.

Avtomobilist Jekaterinburg – SLOVAN BRATISLAVA 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 16. Koukal(PP) – 12. Cheechoo (Taffe, Smole?ák), 28. Jeglič (Švarný)(PP), 39. Jeglič (Nedorost)(PP), 60. Jeglič(EN)
Trestné minúty: 8-16, Strely: 26-32

Slovan bol od úvodu aktívnejší a v 12. minúte otvoril skóre Jonathan Cheechoo. Premiérový bod v sezóne si pri jeho góle pripísal Radek Smole?ák, ktorý sa zranil už v prvom zápase. Domácim sa podarilo vyrovnať v 16. minúte, keď Koukal využil tretiu presilovú hru Jekaterinburgu v dueli. Slovan bol v početnej výhode oveľa efektívnejší, v druhej tretine premenil dve z troch na góly Jeglič. Ten v poslednej minúte zavŕšil čistý hetrik strelou do prázdnej brány a upravil výsledok na konečných 4:1. Jeho krajan Rok Tičar absolvoval prvý zápas proti bývalým spoluhráčom. Justin Pogge prispel k výhre 25 zákrokmi, jeho náprotivok Justinsky čelil 32 strelám.

Slovan mal naspäť v zostave uzdravených útočníkov Andreja Šťastného a Smole?áka, ako aj obrancu Ivana Švarného. V akcii sa predstavili aj obe najnovšie posily, center Tomáš Kopecký a obranca Filip Novák. Slovanisti sa ziskom troch bodov udržali na 12. mieste v Západnej konferencii. Druhý zápas tripu odohrajú vo štvrtok od 14:30 v Astane.

Zostava Jekaterinburgu: Ustinskij – Kivistö, Ščitov, Andersén, Megalinskij, Timašov, Alexej Vasilevskij, Žuravľov – Simakov, Tičar, Golyšev – Michnov (C), Koukal, A. Garejev – Mo?a, Torče?uk, Česalin – A. Alexejev, K. Volkov, Romanov – Mingalejev

Zostava Slovana: Pogge – Meszároš, F. Novák, Švarný, Plastino, Starosta (C), Ďaloga – Cheechoo, Taffe, Smole?ák – Šťastný, Jeglič, Nedorost – Kopecký, Zigo, Valský – Luš?ák, Chipchura, M. Hlinka