Musatovov prvý gól v drese Slovana rozhodol o výhre nad Torpedom + video

Autor: Marián Masaryk  /   24. novembra 2016

Slovan Bratislava odohral vo štvrtok druhý zápas aktuálneho tripu na ľade silného Torpeda Nižný Novgorod. Po vydarenom závere zvíťazil 4:1 a ukončil sériu prehier.

Torpedo Nižný Novgorod – SLOVAN BRATISLAVA 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 42. Vorobiov (Frolov, Siomin) – 23. Jeglič (Novák, Taffe)(PP), 50. Musatov (Smole?ák, Starosta), 59. Plastino (Chipchura), 60. Smole?ák (Musatov, Kopecký)(EN)
Strely: 36-32, Trestné minúty: 8-14

Slovan mal lepší vstup do zápasu, ale pribrzdilo ho zbytočné vylúčenie Cheechooa vo štvrtej minúte za vyhodenie puku mimo klziska. Ubránil sa, ale v ôsmej minúte hral opäť v oslabení. To sa v polovici zmenilo na skrátenú presilovku, ktorú však nevyužil. Hral sa vyrovnaný, ale pomerne nudný hokej s množstvom súbojov. Koncom 15. minúty bol Slovan veľmi blízko k vedúcemu gólu, ale domáci Potapov v poslednej chváli odpálil puk z bránkovej čiary. Prvá tretina gól nepriniesla, Torpedo bolo strelecky mierne aktívnejšie.

Slovan hral už od konca 22. minúty prvú celú presilovú hru v zápase a po polminúte ju premenil na otvárací gól Žiga Jeglič, ktorý presnou strelou prekonal Proskuriakova. Tri minúty po góle bol vylúčený ďalší hráč Torpeda, no presilovku hostí skrátil zbytočný faul Smole?áka. Slovan začal opäť ponúkať súperovi presilovky, dve z nich boli o dvoch hráčov v celkovej dĺžke minúty a pol. Justin Pogge však neinkasoval. V závere druhej tretiny hral v početnej výhode opäť Slovan, ale náskok si nezvýšil.

Hneď v úvode tretej tretiny mohol zvýšiť náskok Slovana Kopecký, ale neuspel. Vzápätí prišiel trest zo strany Torpeda, ktoré v 42. minúte vyrovnalo na 1:1. Ujala sa tvrdá strela z prvej od Vorobiova. Slovan sa od 45. minúty musel opäť brániť, no práve vylúčený Igor Musatov ho v 50. minúte poslal do vedenia 2:1. Nikým nekrytý sa presadil pred bránou a strelil svoj prvý gól v drese „belasých“. Torpedo si vytvorilo útočný tlak, ale samo sa obralo o možnosť vyrovnať. Po zlom striedaní zvýšil náskok Slovana Nick Plastino. Výsledok upravil strelou do prázdnej brány Radek Smole?ák.

Pogge pomohol Slovanu ukončiť sériu troch prehier 35 zákrokmi. tri body ho posunuli na 10. miesto v Západnej konferencii. Posledný zápas na tripe odohrá v sobotu od 15:00 na ľade Spartaka Moskva. Pôjde o tzv. šesťbodový zápas, pretože ich v tabuľke delia len dva body. Boj o play-off môže rozhodnúť jediný.

Zostrihy z celého zápasu:

Zostava Torpeda: Proskuriakov (Kasutin) – Vorobiov, M. Osipov, Aliajev, Jegoršev, I. Višnevskij, Lofquist, Urakov, Veriajev – Frolov, D. Siomin, Daugaviņš – A. Potapov, Galuzin, Gračov – Žerdev, Rasskazov, Ashton – Mozer, McMillan, Norman

Zostava Slovana: Pogge (Brust) – Ďaloga, F. Novák, Plastino, Starosta, Bačík, Rosandič, Šiška, Pokorný – Jeglič, Taffe, Cheechoo – Smole?ák, Kopecký, Musatov – Chipchura, Zigo, Valský – M. Hlinka, Luš?ák, Vopelka

Pozri aj: Slovan čaká tretí najlepší tím konferencie

Zdroj, foto: oficiálne weby KHL, HC Slovan Bratislava