Slováci v KHL

Bakoš potvrdil streleckú formu, Marcinko ukončil suchoty pri výhre Kunlunu + video

Autor: Marián Masaryk  /   03. decembra 2016

Martin Bakoš potvrdil v sobotu streleckú fazónu. Skóroval tretíkrát v posledných štyroch zápasoch a pomohol Kunlunu zdolať Čerepovec. Po dlhšom čase bodoval aj Tomáš Marcinko.

Slovenský útočník skóroval v 44. minúte duelu, keď po dorážke vlastnej strely zvyšoval náskok domácej Red Star na konečných 2:0. Bol to jeho šiesty gól a deviaty bod v 24. zápase sezóny. Odohral v ?om 16 minút a 21 sekúnd s dvomi strelami.

Svoju ôsmu asistenciu v ročníku si pri jeho góle pripísal Marcinko, ktorý má po 36 zápasoch na konte deväť bodov. Proti Severstaľu ukončil osemzápasové bodové suchoty. Počas 13 minút a 43 sekúnd na ľade zaznamenal aj tri strely, dve trestné minúty, blok a vyhral tri zo siedmich vhadzovaní (42,86 %).

Čínsky nováčik súťaže sa po výhre 2:0 posunul na siedme miesto vo Východnej konferencii so ziskom 54 bodov v 36 zápasoch. Pred ôsmym Novosibirskom má trojbodový náskok a odohral o dva duely menej. Brankár Tomi Karhunen vychytal s 22 zákrokmi svoje prvé čisté konto v KHL.