Slováci v KHL

Bakoš zariadil víťazstvo Kunlunu v Ufe + video

Autor: Marián Masaryk  /   09. decembra 2016

Slovenský útočník Martin Bakoš zažiaril vo štvrtkovom zápase Kunlunu na ľade Ufy. Zaznamenal v ?om gól, asistenciu aj úspešný samostatný nájazd, ktorým rozhodol o výhre 5:4.

Bakoš najskôr v 18. minúte asistoval pri góle Tomiho Sallinena, ktorý posielal Red Star do vedenia 2:1.

Bakošova 4. asistencia v sezóne:

V 26. minúte strelil svoj siedmy gól v 27. zápase ročníka, ktorým zvyšoval náskok čínskeho tímu na 4:2.

Bakošov 7. gól sezóny:

Ufa síce vyrovnala stav na 4:4, no ani v predĺžení už gól nepadol. V samostatných nájazdoch sa potom ako jediný presadil hneď v prvej sérii práve Bakoš, ktorý rozhodol o triumfe nováčika súťaže.

Nájazdová lotéria s gólom Bakoša:

Bakoš odohral v zápase takmer 20 minút aj so piatimi strelami na bránu a dvoma blokmi. Tomáš Marcinko počas 15 minút a 11 sekúnd v akcii nebodoval. Na konto si pripísal strelu, tri bloky a vyhral 14 z 23 vhadzovaní (60,87 %). Kunlun sa posunul už na šieste miesto vo Východnej konferencii s 56 bodmi z 38 duelov sezóny.