Sumáre

Petrohrad zlyhal v koncovke, Magnitka vyrovnala finálovú sériu! + video

Autor: Marián Masaryk  /   10. apríla 2017

V pondelok pokračovalo finále Gagarinovho pohára druhým zápasom v Magnitogorsku. Obhajca titulu vďaka vysokej efektivite a skvelému brankárovi zvíťazil 3:1 a vyrovnal stav série.

Finále Gagarinovho pohára:

METALLURG MAGNITOGORSK – SKA PETROHRAD 3:1 (1:1, 1:0, 1:0), stav série 1-1

Góly: 8. Kovář (Lee)(PP), 38. Kaletnik (Osala)(OS), 59. Santala (Timkin, Biryukov)(EN) – 12. Šipačov (Kovaľčuk, Gusev)(PP)
Strely: 17-44 (2-17, 8-11, 7-16), Trestné minúty: 12-6

Petrohrad mal, najmä v prvej tretine, drvivú streleckú prevahu (17-2), ale Magnitka bola mimoriadne efektívna a dokonca otvorila skóre duelu. Využila na to hneď prvú šancu, ktorou bola presilová hra v ôsmej minúte, zásluhou Jana Kovářa. Hosťom sa podarilo vyrovnať o štyri minúty neskôr v rovnakej hernej situácii, keď sa presadil Vadim Šipačov. Rozhodnutie napokon priniesol gól Vladislava Kaletnika z 38. minúty vo vlastnom oslabení. Poistku pridal v závere Tommi Santala do prázdnej brány. Vasilij Košečkin doviedol domácich k výhre so 43 zákrokmi, kým Igor Šesťorkin inkasoval dvakrát zo 17 striel.

Kaletnikov víťazný gól:

Kovář si s 10 gólmi a 24 bodmi upevnil vedenie v tabuľke strelcov i produktivity play-off. Finálová séria sa presúva do Petrohradu, kde sa v stredu odohrá tretí zápas.