Životný zápas obrancu priniesol Petrohradu majstrovský mečbal! + video

Autor: Marián Masaryk  /   15. apríla 2017

Petrohrad vyhral na Veľký piatok aj druhý domáci zápas finálovej série proti Magnitogorsku a vybojoval si majstrovský mečbal. Všetky jeho góly strelili obrancovia.

Finále Gagarinovho pohára:

SKA PETROHRAD – METALLURG MAGNITOGORSK 3:2 (0:1, 1:1, 2:0), stav série 3-1

Góly: 23. Chafizulin (Šipačov, Gusev), 42. Zubarev (Prochorkin, Gusev), 53. Chafizulin (Hersley, Gusev) – 1. Antipin (Biryukov, Moziakin), 35. Osala (Santala)
Strely: 50-24 (23-7, 17-10, 10-7), Trestné minúty: 6-8

Obhajca titulu v zápase dvakrát viedol o gól, pričom skóre otvoril už po 27 sekundách z prvej strely Viktor Antipin. Magnitka vyhrala prvú tretinu 1:0, aj keď ju domáci prestrieľali pomerom 23:7. Vasilij Košečkin čelil spolu 50 strelám, no v tretej tretine inkasoval rozhodujúce dva góly. Prekonali ho Andrej Zubarev a dvojgólový Dinar Chafizulin, ktorý rozhodol o triumfe 3:2 v 53. minúte v presilovej hre. Tá však bola sporná, rovnako ako gól samotný. Nikita Gusev získal tri asistencie a Mikko Koskinen prispel k výhre 22 zákrokmi. Prekonal ho aj Oskar Osala, ktorý posielal hostí do vedenia 2:1.

Chafizulinov sporný víťazný gól:

Chafizulin strelil prvýkrát v kariére dva góly v zápase. Ten víťazný bol však mierne kontroverzný. Predchádzalo mu veľmi prísne vylúčenie Danisa Zaripova. Jeho gólová dorážka, navyše, prišla po tom, čo Košečkina trafila do masky strela Patrika Hersleya. Brankár Metallurgu bol chvíľu otrasený. Napriek protestom jeho spoluhráčov rozhodcovia gól bez skúmania záznamu uznali.

Zostrihy zo zápasu

Séria sa za stavu 3-1 pre Petrohrad sťahuje do Magnitogorska, kde sa odohrá piaty zápas v nedeľu. SKA v ?om môže získať svoj druhý Gagarinov pohár po roku 2015. Magnitka sa bude snažiť znížiť stav série a neskôr si vynútiť rozhodujúci siedmy duel domácom ľade.