Slováci v KHL

Pardubice zdolali Slovan aj v odvete + video (príprava)

Autor: Marián Masaryk  /   20. júla 2017

Tím Slovan Bratislava nastúpil vo štvrtok na pravé poludnie na svoj druhý prípravný zápas pred sezónou 2017/18. Aj odvete s Pardubicami však ťahal za kratší koniec a prehral 2:5.

HC Dynamo Pardubice – SLOVAN BRATISLAVA 5:2
(0:1, 2:2, 2:0)
Góly: 9. Tomášek (Treille, Látal)(PP), 21. Moučka (Pipek, Trončinský), 26. Tomášek (Treille, Vondráček), 41. Látal (Tomášek, Vondráček)(PP), 50. Ščotka (Látal, Bojko)(PP) – 22. Vavrůšek (Kozák), 34. Hrnka (Hlinka, Taimi)(PP)
Trestné minúty: 16-22

Slovan nastúpil do odvety v rovnakej zostave ako do stredajšieho večerného duelu. Už v úvodnej tretine však doplatil na nedisciplinovanosť. Vylúčenie Kozáka z 8. minúty potrestal David Tomášek, ktorý poslal Pardubice do vedenia 1:0. V polovici tretiny mohlo byť 2:0, ale Bojko zblízka netrafil bránu Janusa. Slovan neskôr nevyužil svoje prvé dve presilovky a na chvíľu sa musel brániť v trojici proti piatim hráčom súpera.

Prostredná tretina priniesla gólové hody. Už po 35 sekundách hry zvýšil stav na 2:0 Jaroslav Moučka, no o ďalších 26 sekúnd strelil kontaktný gól Alex Vavrůšek. V 26. minúte však obnovil dvojgólový náskok Pardubíc Tomášek. Bojko ho mohol po úniku v oslabení ešte zvýšiť, ale Janus ho vychytal. Vzápätí Slovan znížil na 2:3 zásluhou Tomáša Hrnku v presilovej hre. V závere tretiny pomohol Janusovi jeden z obrancov, ktorý zabránil štvrtému gólu Pardubíc.

Domáci využili už v 18. sekunde tretej časti hry presilovku o dvoch hráčov zásluhou Jana Látala a viedli 4:2. V 50. minúte upravil výsledok na konečných 5:2 Ján Ščotka ďalšou využitou presilovkou. Pardubice boli aj v celom dvojzápase o niečo lepším tímom a dokázali premeniť svoje šance. Ťažili aj z množstva vylúčení.

Tretí prípravný zápas pred sezónou 2017/18 odohrá Slovan v utorok doma proti Spartaku Moskva.

Zostava Pardubíc: Kacetl (Růžička) – Trončinský, Ščotka, Látal, M. Voženílek, Holland, Trejbal, Horyna – Moučka, Bojko, Pipek – Vondráček, Tomášek, Treille – D. Voženílek, Poulíček, Beran – Panna.

Zostava SLOVANA: Janus (Kožiak) – Sersen, Bačík, Kozák, Hedera, Švarný, Taimi, Fereta – Skalický, Matúš, Šťastný – Sloboda, Hecl, Liška – Buchtele, Michal Hlinka II, Hrnka – Sádecký.