Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

Slovan utrpel tretiu prehru v príprave

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   02. 08. 2017   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Slovan Bratislava odohral v stredu svoj druhý domáci a celkovo štvrtý prípravný zápas pred blížiacou sa sezónou KHL. Pripísal si však tretiu prehru a opäť s českým tímom. Zlínu po gólovej prestrelke podľahol 4:6.

SLOVAN BRATISLAVA – Zlín 4:6 (1:3, 1:2, 2:1)
Góly: 11. Buchtele (Mikúš), 24. Liška (Sádecký), 51. Řepík (Hrnka, Taimi)(PP), 59. Kašpar – 5. Ondráček (Šťastný), 15. Řezníček (Nosek, Honejsek), 19. Popelka (Šťastný), 30. Okál (Ferenc), 36. Kubiš (Illo, Honejsek), 60. Zagrapan (EN)
Strely: 27-17 (6-6, 9-7, 12-4), Trestné minúty: 16-33

V Slovnaft Aréne sa hralo od úvodu vo vysokom tempe, pričom nebezpečnejší boli hostia. Napokon sa dočkali odmeny za vyššiu aktivitu, keď v 5. minúte otvoril skóre bekhendovou strelou Jiří Ondráček. V polovici prvej tretiny mal Slovan šancu vyrovnať stav v presilovke hre, ktorú mu daroval Zlín zlým striedaním. Podarilo sa mu to až krátko po nej, keď Jan Buchtele dorazil puk za Kašíka. Zlín hral následne dve presilovky po sebe a tú druhú využil Dalibor Řezníček na obnovenie náskoku. Jeho strelu však tečoval za Janusa obranca Voráček. V 19. minúte už Zlín viedol o dva góly, keď Michal Popelka zužitkoval prihrávku pred bránu.

Do druhej tretiny vstúpil lepšie Slovan, a to aj vďaka ďalšej presilovej hre. Opäť krátko po jej skončení strelil kontaktný gól, tentokrát po individuálnej akcii Adama Lišku. V 26. minúte Illo spálil tutovku pred Janusom, no v polovici duelu Zlín predsa viedol 4:2 zásluhou Zdeňka Okála. V 36. minúte sa po krásnej akcii Illa presadil Pavel Kubiš a hostia vyhrávali 5:2.

Tretia tretina veľa vzrušenia dlho neprinášala, až v jej druhej polovici Slovan ožil a snažil sa niečo urobiť s výsledkom. Znížiť stav sa mu podarilo v 51. minúte počas päťminútovej presilovej hry po zbytočnom zákroku Davida Šťastného na Slobodu. Skóroval Michal Řepík. Po sérii ďalších vylúčení dokázal Slovan v závere zdramatizovať zápas. Lukáš Kašpar po samostatnom úniku a peknej koncovke znížil na 4:5. Následne sa domáci pokúsili vyrovnať pri hre bez brankára, no Marek Zagrapan spečatil triumf Zlína. Slovan ho pritom prestrieľal v tretej tretine 12:4 a celkovo 27:17.

Podľa dohody oboch tímov nasledovalo po 60 minútach hry predĺženie vo formáte 3 proti 3 i samostatné nájazdy. Po 50 sekundách nadstaveného času skóroval z ďalšieho úniku Lukáš Kašpar. Slovan vyhral aj nájazdovú lotériu, keď sa v tretej sérii ako jediný presadil Řepík.

Piaty prípravný zápas pred sezónou 2017/18 odohrá Slovan už vo štvrtok na ľade Komety Brno.

Zostava SLOVANA: Janus (Štepánek) – Bačík (A), Voráček, Taimi, Fereta, Černý, Kozák, Hedera, Boldižár – Kašpar (A), Smoleňák, Řepík – Hrnka, Mikúš (A), Buchtele – Skalický, M. Hlinka, Šťastný – Hecl, Sádecký, Liška

Zostava Zlína: Kašík (Štůrala) – Řezníček, Nosek, Valenta, Freibergs, Horák, Ferenc, Chmelíř, Gazda – Illo, Honejsek, Kubiš – Ondráček, Popelka, Šťastný – Sedláček, Zagrapan, Okál – Gago, Kratochvíl, Kovařík

Ďalšie prípravné zápasy Slovana pred sezónou 2017/18:

03.08.2017 Kometa Brno – HC SLOVAN Bratislava
08.08.2017 HC SLOVAN Bratislava – Dinamo Riga (Wingas Cup)
09.08.2017 EC Kassel Huskies – HC SLOVAN Bratislava (Wingas Cup)
10.08.2017 Viťaz Podolsk – HC SLOVAN Bratislava (Wingas Cup)

3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 24. Juňkov (Lisin), 28. Hartikainen (Omark), 47. Kemppainen (Arzamascev, Hartikainen) – 1. Jelesin (Loktionov), 20. Kozun (Kronwall)