Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

Česká séria pokračuje. Slovan podľahol aj Brnu (príprava)

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   03. 08. 2017   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Tím Slovan Bratislava má za sebou piaty prípravný zápas pred novou sezónou KHL. Prehral však už štvrtýkrát a opäť s českým tímom. V Brne dokonca nestrelil ani gól.

Kometa Brno – SLOVAN BRATISLAVA 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 30. Havránek (R. Zohorna), 50. Svoboda (Vincour), 58. Dočekal (H. Zohorna, Nahodil)
Trestné minúty: 6-4

Úvodná tretina veľa gólových šancí nepriniesla. Najväčšie mali domáci hráči Zohorna v 14. a Vincour v 18. minúte, ale Štěpánek si s nimi poradil. Slovan si následne zahral prvú presilovku v zápase, ale nič z nej nevyťažil.

Do druhej časti hry hostia vstúpili lepšie a už po 47 sekundách mohli viesť. Prečíslenie troch proti jednému však nedokázal úspešne zakončiť Smoleňák. V 27. minúte mal Slovan druhú obrovskú šancu na otvorenie skóre. Hrnka sa ocitol sám pred bránou, ale trafil iba Čiliaka. Brno potrestalo zaváhania súpera a v polovici duelu ho poslal do vedenia 1:0 Tomáš Havránek, ktorý šikovne tečoval strelu Radima Zohornu. Domáci neskôr nevyužili možnosť zvýšiť si náskok v prvej presilovke a následne hrali v oslabení o dvoch hráčov. Slovan v ňom však nedokázal vyrovnať a v 39. minúte takmer opäť inkasoval po čistej šanci Zaťoviča.

Už po 17 sekundách záverečnej tretiny mohol opäť skórovať Smoleňák, ale zblízka trafil len Čiliakov betón. Slovan bol aktívny a snažil sa vyrovnať stav, ale v 50. minúte druhýkrát inkasoval. Tomáš Svoboda efektne zakončil peknú akciu Brna a rozjasal 3 105 divákov v DRFG Aréne. O minútu neskôr mohlo byť 3:0 pre domácich, ale Nahodilov prienik zastavil Štěpánek. Tréner Slovana Miloš Říha si v 53. minúte vzal oddychový čas, no ani ten nepomohol. V 58. minúte spečatil triumf úradujúceho českého šampióna Martin Dočekal.

Tímy odohrali podľa dohody aj päťminútové predĺženie vo formáte troch proti trom. V ňom gól nepadol, a tak nasledovali cvičné samostatné nájazdy. Brno v nich vyhralo 3:1, pričom sa hralo na päť sérií. Zo slovanistov bol jediným úspešným exekútorom Juraj Mikúš, Štěpánka prekonali Vincour, Havránek a Svoboda.

Šiesty prípravný zápas pred sezónou 2017/18 odohrá Slovan v utorok 8. augusta proti Rige v rámci turnaja Wingas Cup.

Zostava SLOVANA: Štěpánek (Janus) - Voráček, Taimi, Hrnka, Smoleňák, Řepík - Fereta, Hedera, Skalický, Šťastný, Hecl - Bačík, Kozák, Kašpar, Mikúš, Buchtele - Černý, Boldižár, Hlinka, Sádecký, Sloboda

Zostava Brna: Čiliak (Vejmelka) – Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Král, Malec (A), Bartejs, Mikyska – Svoboda, Hruška, Vincour – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nahodil, H. Zohorna – Havránek, Střondala, Dočekal

Ďalšie prípravné zápasy Slovana pred sezónou 2017/18:

08.08.2017 HC SLOVAN Bratislava – Dinamo Riga (Wingas Cup)
09.08.2017 EC Kassel Huskies – HC SLOVAN Bratislava (Wingas Cup)
10.08.2017 Viťaz Podolsk – HC SLOVAN Bratislava (Wingas Cup)

3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 24. Juňkov (Lisin), 28. Hartikainen (Omark), 47. Kemppainen (Arzamascev, Hartikainen) – 1. Jelesin (Loktionov), 20. Kozun (Kronwall)