Slováci v KHL

Viedenského tri body nestačili. Slovan prehral tretíkrát po sebe + video

Autor: Marián Masaryk  /   08. septembra 2017

Slovan Bratislava ukončil v piatok úvodnú domácu sériu v sezóne prehrou 3:4 po predĺžení s Nižnekamskom. Vo zvyšných dueloch Martin Štajnoch nebodoval pri prehre Jugry.

SLOVAN BRATISLAVA – Neftechimik Nižnekamsk 3:4 PP (1:2, 0:1, 2:0, 0:1)

Góly: 4. Viedenský (Švarný, Meszároš)(PP), 45. Ebert (Viedenský, Smole?ák), 56. Viedenský (Kašpar, Smole?ák) – 14. Šiksatdarov, 14. Sexton (Sergejev, Nestrašil), 24. Rau (Sergejev, Chajrllin), 65. Kulikov (Sergejev)
Strely: 30-37 (5-9, 9-9, 14-14, 2-5), Trestné minúty: 35-20 (27-4, 4-16, 4-0)

Slovan začal zápas výborne a už vo 4. minúte využil prvú presilovú hru Marek Viedenský, ktorý tečoval za Ježova tvrdú strelu z prvej od kapitána Meszároša. Následne si zahrali v početnej výhode aj hostia, ktorí zatlačili súpera v obrannom pásme. Mazanec si však udržal čistý štít. V 8. zachránil Slovan po úniku Avcina a potom aj pri zakončená Zdunova zblízka. V 14. minúte však Nižnekamsk dvoma gólmi za 16 sekúnd otočil stav na 2:1. Najskôr Ildar Šiksatdarov prekonal Mazanca strelou z medzikružia po chybnej rozohrávke Slovana a potom Daniel Sexton zužitkoval presnú prihrávku spoluhráča do jazdy až pred bránkovisko. V 16. minúte prišli domáci o Pavla Skalického, ktorý bol vylúčený do konca duelu za nebezpečné narazenie protihráča na mantinel. Hostia si presilovku skrátili vylúčením ale druhú tretinu začnú v presile o dvoch hráčov.

Slovan sa ubránil úvodnej presilovke, ale v 24. minúte predsa inkasoval. Chad Rau sa dostal k odrazenému puku a strelou zblízka poslal Nižnekamsk do vedenia 3:1. Mazanca následne vystriedal v bráne domácich jeho krajan Štěpánek. V strede tretiny hral Slovan 24-sekundovú presilovku o dvoch hráčov po tom, čo Pavel Kulikov dostal 2+10 minút za napadnutie zozadu. Nedokázal ju však využiť na zníženie náskoku hostí. Najväčšiu šancu na druhý gól Slovana mal v 37. minúte Kašpar, ale s jeho strelou si Ježov poradil. Neinkasoval ani v ďalšej presilovke domácich, a tak sa skóre nemenilo.

Slovan vstúpil do tretej tretiny aktívne a so snahou zdramatizovať duel kontaktným gólom. Podarilo sa mu to v 45. minúte, keď Nick Ebert znížil stav na 2:3 šikovnou tečou Smole?ákovej strely. Následne hral Nižnekamsk presilovku a Rau s Piganovičom spálili veľké šance na obnovenie dvojgólového náskoku. Aktivita sa Slovanu vyplatila v 56. minúte, keď Viedenský nachytal Ježova zakončením spoza brány a poslal zápas do predĺženia.

V 62. minúte mal víťazný gól na hokejke Kulikov, ale trafil iba tyčku Štěpánkovej brány. Vynahradil si to však desať sekúnd pred koncom predĺženia, keď prienik zakončil presnou strelou a rozhodol o výhre Neftechimiku 4:3. Slovan je po tretej prehre v rade na 11. mieste v Západnej konferencii s ôsmimi bodmi z ôsmich duelov.

Slovan čaká po dvojd?ovej prestávke druhý výjazd v sezóne, opäť trojzápasový, na ďalekom východe. V pondelok ho odštartuje už o 11:30 súbojom vo Vladivostoku.

Zostava SLOVANA: Mazanec (Štěpánek) – Barker, Ebert, Kašpar, Viedenský, Hecl – Bačík, Meszároš, Smole?ák, Genoway, ?epík - Švarný, Voráček, Hrnka, Sádecký, Buchtele – Hedera, Kozák, Skalický, Mikúš, Šťastný

Zostava Nižnekamska: Ježov (Makarov) – Sergejev, Piganovič (C), Bryncev, Ogurcov, Šaripzianov (A), Volgin, Fazylzianov – Rau, Nestrašil, Sexton (A) – Avcin, Kulikov, Poriadin – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – E. Galimov, Arkalov, Chajrullin

Štatistiky pred zápasom:

Štajnochov tím podľahol doma Kazani

Slovenský obranca Martin Štajnoch bol tretím najvyťažovanejším hráčom Jugry s časom 20 minút a 32 sekúnd, počas ktorých zaznamenal dve strely a dva bloky. Jeho tím však doma podľahol Kazani 2:4 vďaka dvojgólovým strelcom Justinovi Azevedovi a Andrejovi Popovovi.