Slováci v KHL

Jekaterinburg s Čajkovským zdolal Slovan, Štajnoch asistoval

Autor: Marián Masaryk  /   12. októbra 2017

Slovan Bratislava odštartoval vo štvrtok štvorzápasový výjazd prehrou 3:6 v Jekaterinburgu. V drese domáceho tímu nastúpil aj slovenský obranca Michal Čajkovský. Martin Štajnoch bodoval pri ďalšej porážke Jugry.

Avtomobilist Jekaterinburg – SLOVAN BRATISLAVA 6:3 (2:1, 0:0, 4:2)

Góly: 2. Pestunov (Beck, Kuľaš), 19. Timašov (Kuľaš)(PP), 43. Milovzorov (Paré, Triamkin)(PP), 46. Garejev (Michnov, Torče?uk)(PP), 52. Česalin (Pestunov) – 13. Smole?ák (Boychuk, Genoway)(PP), 49. Švarný (Voráček, Mikúš), 57. Genoway (PP)
Strely: 37-36 (10-8, 12-12, 15-16), Trestné minúty: 35-18 (25-8, 6-4, 4-8)

Avtomobilistu vyšiel úvod zápasu, keď už na konci druhej minúty otvoril skóre nikým nestrážený Dmitrij Pestunov z dorážky. Slovan následne ubránil prvé oslabenie a v strede prvej tretiny mal šťastie, že domácim nevyšlo prečíslenie dvoch proti jednému. Vasilevskij následne zrámoval Skalického pri mantineli, za čo bol vylúčený do konca duelu. Radek Smole?ák po peknej akcii využil päťminútovú presilovku a v 13. minúte vyrovnal stav na 1:1. Jekaterinburg mal herne i strelecky mierne navrch a 64 sekúnd pred prvou sirénou si obnovil náskok. Do vedenia 2:1 ho poslal Nikolaj Tomašov, ktorý prekonal Mazanca strelou od modrej čiary.

Druhá tretina patrila obom brankárom, ktorí predviedli zhodne po 12 zákrokov a viackrát podržali svoje tímy. Mazanec mal aj kusisko šťastie, keď Čajkovský v 25. minúte trafil tyčku jeho brány. Slovenský obranca bol najaktívnejším hráčom so štyrmi strelami. Mazanec sa zaskvel už po 13 sekundách hry, keď vygumoval lapačkou Jegorševa. O minútu neskôr zlikvidoval aj zakončenie Michnova. Spolu čelil trom únikom domácich. Dva z nich mu pomohli zmariť spoluhráči, no v 38. minúte sám zneškodnil samostatný nájazd Becka. Najväčšiu šancu Slovana na vyrovnanie spálil v 33. minúte Smole?ák, ktorý zblízka prestrelil bránu Kovářa.

Slovan doplatil v úvode tretej tretiny na nedisciplinovanosť. v 43. minúte využil klasickú presilovku Jegor Milovzorov a o tri minúty neskôr skóroval pri početnej prevahe o dvoch hráčov Arťom Garejev. Pri oboch inkasovaných góloch sedel na trestnej lavici kapitán hostí Meszároš. Jeho tím sa nevzdal a v 49. minúte znížil stav na 2:4 po individuálnom prieniku a presnej strele Ivan Švarný. Jekaterinburgu však obnovil trojgólový náskok Jevgenij Česalin, ktorý v 52. minúte potrestal zlú rozohrávku Mazanca. Slovanu vykresal iskierku nádeje Colby Genoway presilovkovým gólom na 3:5, ale domáci ale Garejev v závere spečatil triumf Jekaterinburgu strelou od prázdnej brány.

Čajkovský nebodoval, ale na ľade ho bolo vidieť a bol pri niekoľkých strelených góloch. Počas 18 minút a 42 sekúnd v akcii zaznamenal bodyček, blok a štyri strely, najviac v tíme. Druhý zápas aktuálneho uralského výjazdu odohrá Slovan v sobotu už o 13:30 v Čeľabinsku.

Zostava SLOVANA: Mazanec (Štěpánek) – Després, Ebert, Kašpar, Viedenský, ?epík – Barker, Meszároš, Smole?ák, Mikúš, Buchtele – Švarný, Voráček, Boychuk, Hrnka, Genoway – Bačík, Šťastný, Sádecký, Skalický

Zostava Jekaterinburgu: Timašov, Kuľaš, Vasilievskij, Triamkin, Jegoršev, Michal Čajkovský (č. 56), Sevosťanov – King, Chripunov, Simakov– Krikunov, Paré, Milovzorov – Garejev, Torče?uk, Michnov – Česalin, Pestunov, Beck – Obidin

Ďalší Slováci v akcii:

Ďaloga bol späť v akcii pri prehre Kunlunu

Obranca Marek Ďaloga nedohral predošlý zápas Kunlunu po zákernom faule súpera, ktorý bol za? suspendovaný na štyri duely. Vo štvrtok sa však vrátil do akcie. Odohral deväť a pol minúty, počas ktorých zaznamenal tri strely na bránu. Čínsky klub prehral v Omsku 0:3 najmä vďaka 41 zákrokom a čistému kontu Dominika Furcha.

Štajnoch bodoval, no Jugra opäť prehrala

Martin Štajnoch si pripísal asistenciu, no Jugra napriek streleckej prevahe 48:19 podľahla doma Astane 2:5. Prehrávala pritom už 0:5. Slovenský zadák bol najaktívnejším hráčom duelu so šiestimi strelami a tretím najvyťažovanejším hráčom tímu s časom na ľade 19:08. Pripísal si na konto aj bodyček a blok. V 18 zápasoch sezóny nazbieral tri prihrávky.