Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

Slovan prehral aj v Čeľabinsku, zlyhal v koncovke + video

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   13. 10. 2017   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Slovan Bratislava prehral aj druhý zápas akruálneho výjazdu na ľade Traktora Čeľabinsk. Z množstva šancí využil iba jednu a napokon prehral tesne 1:2. Nedarilo sa ani ďalším Slovákom v akcii.

Traktor Čeľabinsk – SLOVAN BRATISLAVA 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 15. Gynge (Szczechura, Polygalov)(PP), 26. Kručinin (Mamajev) – 17. Viedenský (Kašpar)(PP)
Strely: 36-32 (12-10, 13-13, 11-10), Trestné minúty: 8-12 (4-6, 2-4, 2-2)

Slovan vyletel na súpera a v prvých desiatich minútach bol jasne lepším tímom. Vytvoril si niekoľko sľubných gólových šancí, k čomu mu pomohla aj úvodná presilová hre, ale nedokázal ich premeniť. Trest prišiel v 15. minúte, keď prvú presilovku Traktora využil na otvárací gól nikým nestrážený Richard Gynge. Slovan sa však rýchlo spamätal a odpovedal rovnakou mincou v ďalšej početnej prevahe. Marek Viedenský dorazil puk v bránkovisku za Francouza a vyrovnal stav na 1:1. Čeľabinsk hral do prvej prestávky ešte dve presilovky a aj preto bol napokon o niečo strelecky aktívnejší.

Druhú tretinu odštartoval lepšie aj vďaka dohrávanej presilovke Traktor, ktorý dlho kontroloval hru. Výsledkom bolo obnovenie jednogólového náskoku. V 25. minúte ešte Štěpánek podržal svoj tím pri tutovke Černikova, ale o minútu neskôr už nemal nárok proti presnej strele Alexeja Kručinina spoza obrancu. Domáci si vedenie 2:1 udržali až do konca tretiny napriek tomu, že Slovan sa postupne prebral. V 36. minúte najskôr trafil Meszároš tyčku a o pol minúty okradol Genowaya o vyrovnávajúci gól skvelým zákrokom Francouz. Skóre sa už nemenilo, aj keď záver tretiny odohrali oba tímy vo štvorici po vzájomnom vylúčení.

V tretej tretine sa Slovan márne snažil dobyť Francouzovu bránu. Najväčšiu šancu na vyrovnanie stavu mal v 45. minúte Řepík, ale na niekoľký pokus v zápase neuspel. Štěpánek sa najviac zapotil pri zakončení Šipina zo 46. minúty. Napokon predviedol 34 zákrokov, o tri viac ako jeho krajan v opačnej bráne. Nestačilo to však ani na zisk bodu, pretože Traktor si ustrážil výhru 2:1.

Gyngeho otvárací gól:

Predposledný tretí zápas aktuálneho výjazdu odohrá Slovan v pondelok v Magnitogorsku.

Zostava SLOVANA: Štěpánek (Mazanec) – Després, Ebert, Boychuk, Hrnka, Genoway – Bačík, Meszároš, Smoleňák, Mikúš, Buchtele – Švarný, Voráček, Kašpar, Viedenský, Řepík – Barker, Šťastný, Sádecký, Skalický

Zostava Čeľabinska: Francouz (Demčenko (A)) – A. Petrov, Kolcov, Višnevskij, Bailen, Mamajev, Borodkin, Nikitin – Jakuceňa (A), Rybakov, – , Szczechura, Gynge – Kručinin (C), Polygalov, Penkovskij – Kokujov, Šipin, Gubarev – Šolochov

ĎALŠÍ SLOVÁCI V AKCII:

Kunlun si v závere prehral zápas v Astane

Čínsky Kunlun viedol ešte päť minút pred koncom zápasu v Astane 3:2, ale počas päťminútového oslabenia inkasoval a napokon prehral 3:4 po predĺžení. Po prvej tretine pritom prehrával 0:2 a stav otočil troma gólmi v druhej časti hry. Slovenský obranca Marek Ďaloga opäť nebodoval, ale odohral iba 10 minút a 23 sekúnd s jednou strelou na bránu.

Čajkovský nedohral duel proti CSKA

Jekaterinburg po triumfe nad Slovanom mal na lopate aj silné CSKA Moskva, ale mu doma nezobral ani bod. Viedol síce 1:0 a ešte po dvoch tretinách 2:1, ale nakoniec prehral 2:3. Rozhodol o tom v 55. minúte mladý Kirill Kaprizov. Slovenský zadák Michal Čajkovský stihol odohrať iba 4 minút a 42 sekúnd s bilanciou tri bodyčeky a blok. V strede zápasu totiž dostal 10-minútový osobné trest a po ňom už do hry nezasiahol.

~ Marián Masaryk ~

Ďalšie články:

⇓   20.11.2017   ⇓
10:30 Chabarovsk - Minsk
3:2 pp (0:0, 2:0, 0:2, 1:0)
Góly: 24. T. Zohorna (Byvalcev), 27. Vl. Ušenin (J. Kolář, Vj. Ušenin), 64. O. Li (Byvalcev, J. Kolář) – 43. Howden (Fontaine, Linglet), 47. An. Stepanov (Gragnani, Kovyršin)
5:4 sn (3:1, 1:2, 0:1, 0:0)
Góly: 10. Kagarlickij (Kornejev, Jašin), 15. V. Vasiljev (Bumagin, Kagarlickij), 17. Vovčenko (Trubačjov), 34. Karlin (Ščerbina), roz.SN: Stránský – 5. Novotný (Harper, Ch. Genoway), 25. Kapustin (Valujskij), 38. Kapustin (A. Strelcov), 53. Valujskij (Zernov, Belousov)
17:00 Kazaň - Omsk
3:4 sn (0:1, 2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 28. Jarullin, 32. Jazkov, 52. Kosov (Markov) – 5. Perežogin, 25. Čudinov (A. Petersson), 60. I. Michejev (Kugryšev, A. Petersson), roz.SN: K. Semjonov
17:00 N. Novgorod - Magnitogorsk
2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 25. Mozer (Kinrade), 65. Galuzin – 12. Timkin (Kokarev)

21.11.2017
17:30 Petrohrad - Jugra
2:0 (1:0, -:-, -:-)
Góly: 4. Kovalčuk (Šipačov, Zubarev), 24. Barabanov (Kablukov)
17:30 Spartak - Jekaterinburg
2:1 (2:1, -:-, -:-)
Góly: 8. Podšendjalov (Dergačov, Chochlačov), 8. Stoa (Kalinin) – 7. King (Kučerjavenko, Parenteau), 24. Golyšev
18:30 Riga - Čeľabinsk
0:0 (-:-, -:-, -:-)