Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

Kríza Slovana sa prehlbuje. Druhý najslabší tím KHL mu strelil päť gólov!

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   18. 10. 2017   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Slovan Bratislava ukončil v stredu svoj štvrtý výjazd v sezóne na ľade posledného tímu Východnej konferencie. Opäť však zlyhal v koncovke a prehral s Ladou Togliatti 1:5. Nebodoval vo štvrtom dueli po sebe.

Lada Togliatti – SLOVAN BRATISLAVA 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 4. Harper (Ch. Genoway)(PP), 12. Harper (Kapustin), 29. Skorochodov (Zernov), 50. Zernov (Belousov), 53. Kapustin (Kostromitin, Gurkin) – 47. Řepík (Boychuk)
Strely: 33-38 (10-14, 10-12, 13-12), Trestné minúty: 10-6 (6-4, 2-0, 2-2)

Slovan začal aktívne a už v druhej minúte mal na hokejke vedúci gól Kašpar, ale z dobrej pozície zblízka Lazušina neprekonal. Následne hrala Lada prvú presilovku a 26 sekúnd pred koncom ju využila zásluhou Shanea Harpera. Slovan inkasoval v oslabení už ôsmykrát na aktuálnom výjazde, a to od tímu s najhoršou presilovkou v lige. V 7. minúte si aj on zahral v početnej výhode, ale napriek tlaku a viacerým šanciam ju nezužitkoval. Mazanec neskôr zlikvidoval tutovky Mastriukova a Filatova, ale v 12. minúte ho opäť prekonal Harper. Tentoraz však vďaka jeho zbabraného zákroku. V 18. minúte predviedol krásne sólo cez celé klzisko Despres, no Lazušin ho aj s prispením tyčky vychytal. V prvej tretine chytil všetkých 14 striel slovanistov.

V úvode druhej tretiny Slovan dohrával druhú presilovku v zápase, ale kontaktný gól z nej nevyťažil. Následne sa hralo niekoľko minút vo vysokom tempe zo strany na stranu, no atraktívna pasáž hry gól nepriniesla. V 25. minúte hostia konečne skórovali, ale rozhodcovia z neznámeho dôvodu gól neuznali. V 29. minúte však už platil presný zásah Igora Skorochodova, ktorý po chybe Slovana a ideálnej prihrávke Zernova zasunul puk za bezmocného Mazanca. V 32. minúte mohol Boychuk znížiť stav na 1:3, ale netrafil puk pred odkrytou bránou Lazušina. Hostia si neskôr zahrali aj tretiu presilovku, ale ani v nej neskórovali. Strelecky boli aktívnejší, no brankár Lady ich viackrát podržal. V 39. minúte sa zaskvel aj Mazanec po strele Bočarova.

Aj do poslednej tretiny vstúpil lepšie Slovan, ktorý sa snažil niečo urobiť s výsledkom. V 44. minúte však mohol inkasovať štvrtýkrát, ak by Filatov v prečíslení nehľadal nasilu horšie postaveného Harpera. V 46. minúte sa pobili Šťastný s Rachimullinom a pri následnej hre štyroch proti štyrom sa Slovanu konečne podarilo skórovať. Michal Řepík sa po prihrávke Boychuka trafil presne z prvej a znížil stav na 1:3. Dlho sa však hostia netešili, pretože v 50. minúte Denis Zernov potrestal zbytočný zmätok pred Mazancovou bránou. O tri minúty neskôr spečatil výhru Lady Kirill Kapustin šikovnou tečou. Lazušin k nej prispel 37 zákrokmi. Záver duelu priniesol aj menšiu šarvátku, ktorá dokumentovala frustráciu slovanistov po štvrtej prehre v sérii.

Slovan nezískal ani bod na troch z doterajších štyroch výjazdov v sezóne. Na ľadoch súperov zatiaľ nazbieral iba štyri body a v tomto smere je najhorším tímom KHL. V pondelok odštartuje trojzápasovú domácu sériu so silnými súpermi súbojom s Dynamom Moskva. Po 24 dueloch ročníka mu s 22 bodmi patrí 11. miesto v Západnej konferencii a na play-off momentálne stráca 11 bodov.

Zostava SLOVANA: Mazanec (Štěpánek) – Després, Ebert, Kašpar, Boychuk, Řepík – Barker, Meszároš, Smoleňák Viedenský, Co. Genoway – Švarný, Voráček, Shernatov, Hrnka, Buchtele – Bačík, Sádecký, Šťastný, Skalický

Zostava Lady: Lazušin (Krasotkin) – Cha. Genoway, Vorobiov, Ďakov, Ježov (C), Kirillov, Gurkin, Kostromitin (A) – Filatov, Kapustin, Harper – Valujskij, Mastriukov, Bočarov – Belousov (A), Zernov, Skorochodov – Nesterov, Achmetov, Rachimullin

~ Marián Masaryk ~

Ďalšie články:

⇓   21.11.2017   ⇓
17:30 Petrohrad - Jugra
4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Góly: 4. Kovalčuk (Šipačov, Zubarev), 24. Barabanov (Kablukov), 33. Šipačov (N. Gusev, S. Plotnikov), 39. Šipačov (Prochorkin) – 35. Burström (Pestuško, Koroljov), 41. Viklund (V. Polák, Varfolomejev), 55. Varfolomejev (Lekomcev, V. Polák)
17:30 Spartak - Jekaterinburg
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Góly: 8. Podšendjalov (Dergačov, Chochlačov), 8. Stoa (Kalinin), 24. Dergačov (A. Osipov), 26. Radil (Maxwell), 45. Kalinin (V. Lajunen, Radil) – 7. King (Kučerjavenko, Parenteau), 30. Česalin (Golyšev, Chripunov)
18:30 Riga - Čeľabinsk
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 32. Indrašis (Galvinš, Darzinš) – 40. Rybakov, 51. Szczechura (Gynge, I. Višnevskij), 60. Gynge (Videll)
19:00 Slovan - Viťaz
4:5 pp (3:1, 0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 6. Viedenský (Kašpar, Řepík), 13. Boychuk (Ebert, Sersen), 20. Boychuk (Co. Genoway, J. Mikúš), 60. Řepík (Réway) – 15. D. Sjomin (Kopejkin, Katičev), 28. A. Nikulin (Afinogenov, Mozík), 37. Švec-Rogovoj (Makejev), 53. Kopejkin (A. Nikulin, A. Lazarev), 63. Rendulić (Afinogenov)

22.11.2017
10:30 Chabarovsk - Jaroslavľ
2:1 (0:0, 2:1, -:-)
Góly: 26. Potechin (Rasskazov, Chabarov), 35. Klopov (Kacuba) – 36. Apalkov (Rafikov)
13:30 Novosibirsk - Astana