Slováci v KHL

Slovan ukončil sériu prehier. Dvojnásobného víťaza KHL zdolal doma prvýkrát! + video

Autor: Marián Masaryk  /   23. októbra 2017

Slovan Bratislava ukončil v pondelok šnúru štyroch prehier bez bodu, keď zvíťazil v prvom zápase domácej série nad favorizovaným Dynamom Moskva 4:2.

SLOVAN BRATISLAVA – Dynamo Moskva 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 28. Genoway (Meszároš, Boychuk)(PP), 36. Boychuk (Ksšpar), 40. Kašpar (Viedenský, ?epík)(PP), 59. Kašpar (EN) – 35. Briukvin (Alexejev, Tereščenko)(PP), 54. Kutejkin
Strely: 33-29 (11-9, 14-11, 8-9), Trestné minúty: 12-10 (4-4, 4-6, 4-0)

Slovan začal aktívne a už od štvrtej minúty hral svoju prvú presilovku. Príliš mu však nevyšla. Dlho sa hral hokej z jednej strany na druhú bez väčších šancí. Skóre sa však takmer zmenilo v 14. minúte, keď domáci Ivan Švarný trafil delovkou od modrej pri hre štyroch na štyrom tyčku. V závere prvej tretiny si presilovku zahrali aj hostia, ale jej prvú polovicu nezužitkovali, a tak sa do šatní odchádzalo za bezgólového stavu.

Druhá tretina sa aktívnejšiemu Slovanu mimoriadne vydarila. V 26. minúte najskôr Kašpar trafil iba ďalšiu tyčku Jerjomenkovej brány, ale o 70 sekúnd neskôr Colby Genoway poslal domácich do vedenia 1:0 presilovkovým gólom. Dynamo odpovedalo rovnakou mincou v 35. minúte, keď Vladimir Briukvin vyrovnal stav na 1:1. Dlho sa však hostia netešili, pretože o 80 sekúnd neskôr strelil svoj prvý gól v drese Slovana Zach Boychuk a obnovil jeho náskok. Na rozdiel dvoch gólov ho 42 sekúnd pred druhou sirénou zvýšil Lukáš Kašpar, ktorý konečne pretrhol strelecké trápenie.

Slovan dal Dynamu hneď v úvode tretej tretiny dve presilovkové šance na zníženie náskoku, ktoré však nevyužilo. Sám mohol neskôr rozhodnúť o svojom triumfe, no dovolil súperovi zdramatizovať duel. V 54. minúte strelil kontraktný gól na 2:3 Andrej Kutejkin. Na viac sa však hostia nezmohli a po odvolaní Jerjomenka trafil Kašpar jeho odkrytú bránu. Mazanec pomohol k výhre 4:2 s 27 zákrokmi. Slovanisti vyslali na ruského gólmana 33 striel a pretrhli šnúru štyroch prehier bez bodu.

Kašparov víťazný gól:

Slovan vyhral doma nad šampiónom KHL z rokov 2012 a 2013 vôbec prvýkrát po siedmich prehrách. Druhý zápas náročnej domácej série odohrá v stredu o 19:00 proti Jaroslavli.

Zostava SLOVANA: Mazanec (Štěpánek) – Després, Ebert, Kašpar, Boychuk, ?epík – Bačík, Meszároš, Hrnka, Viedenský, Genoway – Švarný, Voráček, Hlinka, Šťastný, Skalický – Barker, Hecl, Sádecký, Mikúš

Zostava Dynama: : Jerjomenko (Kuznecov) – Kutejkin (A), Rylov, Nikulin (C), Volkov, Zajcev, Višnevskij, Soloviov – Varnakov, Boyd, Salminen – Arťuchin, Tereščenko (A), Briukvin – Tarasov, Jakovlev, Komarov – Sidljarov, Jefremov, Markovin – Alexejev