Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

Omsk vrátil Slovan do reality. Nadelil mu päť kúskov

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   05. 11. 2017   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Slovan Bratislava nenabudila piatková výhra nad Jugrou dostatočne. V nedeľu totiž podľahol trápiacemu sa Omsku 1:5 a opäť si zhoršil katastrofálnu bilanciu na klziskách súperov.

Avangard Omsk – SLOVAN BRATISLAVA 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly: 19. Medvedev (Stas, Evereberg)(PP), 34. Fisenko (Medvedev, Kugryšev), 46. Minejev (Michejev, Kugryšev), 47. Semionov (Lisov, A. Petersson), 57. Medvedev (Menšikov, Kugryšev – 27. Buchtele (Boychuk)
Strely: 40-25 (8-8, 16-6, 16-11), Trestné minúty: 4-29 (4-27, 0-0, 0-2)

Prvá tretina priniesla zaujímavý obojstranný hokej s viacerými gólovými šancami. Obaja brankári urobili po osem zákrokov a podržali svoje tímy, no hosťujúci Mazanec v závere predsa inkasoval. V 19. minúte ho pri päťminútovej presilovke Omsku prekonal Jevgenij Medvedev. Jej príčinou bolo vylúčenie Despresa do konca zápasu za seknutie súpera hokejkou do citlivého miesta. Slovan hral v úvode duelu štvorminútovú presilovku po tom, čo Šťastného zasiahol Stas hokejkou do tváre.

Omsk dohrával v úvode druhej tretiny päťminútovú presilovku, ďalší gól v nej nepridal. Napriek tomu aj v nasledujúcich minútach prakticky nepustil Slovan z vlastného obranného pásma. Hostia však využili prvú väčšiu príležitosť na vyrovnanie. Jan Buchtele zužitkoval prihrávku Boychuka po ich rýchlej akcii a prekonal Šilina peknou kľučkou. V strede duelu mali domáci dve obrovské šance na druhý gól, ale prvú zmaril Švarný a druhú skvelým zákrokom Mazanec. V 34. však už bol bezmocný pri dorážke Michaila Fisenka, ktorý obnovil náskok Omska. O minútu neskôr mal šťastie pri strele Čudinova, ktorý trafil tyčku jeho brány. Avangard prestrieľal Slovan v druhej tretine pomerom 16:6.

Kým v druhej tretine nebol vylúčený ani jeden hráč, v úvode tretej putoval na trestnú lavicu Kašpar. Omsk sa v presilovke dostal do tempa a aj keď ju nevyužil, roztočil pred Mazancom kolotoč. Neskôr zo svojho útočného tlaku vyťažil dva góly. v 46. minúte prepálil českého brankára Slovana Maxim Minejev a o 84 sekúnd nemal nárok ani na dorážku Kirilla Semjonova. Omsk nepoľavil, naďalej zamestnával Mazanca a nedovolil hosťom vrátiť sa do zápasu. V 57. minúte pridal svoj druhý gól v dueli Medvedev, ktorý upravil výsledok na konečných 5:1. Mazanec predviedol niekoľko skvelých zákrokov, ale spoluhráči pred ním mu veľmi nepomohli.

Omsk ukončil sériu štyroch prehier a Slovan zdolal tretíkrát po sebe. Mazanec inkasoval päťkrát zo 40 striel, Šilin čelil 25 strelám. Slovan, ktorý prehral 13 z 15 zápasov na ľadoch súperov v tejto sezóne, zakončí štvorzápasový výjazd v utorok o 13:30 v Novosibirsku.

Zostava SLOVANA: Mazanec (Štěpánek) – Sersen, Ebert, Buchtele, Boychuk, Genoway – Meszároš, Després, Kašpar, Viedenský, Řepík – Švarný, Voráček, Sherbatov, Šťastný, Skalický – Barker, Hrnka, Sádecký, Hlinka

Zostava Omska: Šilin (Furch) – Čudinov, Ahnelov, Martynov, Minejev , Medvedev (C), Menšikov, Lisov, Berezin – Petersson, Semionov, Purcell – Michejev, Fisenko (A), Kugryšev – Everberg, Stas (A), Kovaľov – Žukenov, Chochriakov, Fajzullin

~ Marián Masaryk ~

Ďalšie články:

⇓   20.11.2017   ⇓
10:30 Chabarovsk - Minsk
3:2 pp (0:0, 2:0, 0:2, 1:0)
Góly: 24. T. Zohorna (Byvalcev), 27. Vl. Ušenin (J. Kolář, Vj. Ušenin), 64. O. Li (Byvalcev, J. Kolář) – 43. Howden (Fontaine, Linglet), 47. An. Stepanov (Gragnani, Kovyršin)
5:4 sn (3:1, 1:2, 0:1, 0:0)
Góly: 10. Kagarlickij (Kornejev, Jašin), 15. V. Vasiljev (Bumagin, Kagarlickij), 17. Vovčenko (Trubačjov), 34. Karlin (Ščerbina), roz.SN: Stránský – 5. Novotný (Harper, Ch. Genoway), 25. Kapustin (Valujskij), 38. Kapustin (A. Strelcov), 53. Valujskij (Zernov, Belousov)
17:00 Kazaň - Omsk
3:4 sn (0:1, 2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 28. Jarullin, 32. Jazkov, 52. Kosov (Markov) – 5. Perežogin, 25. Čudinov (A. Petersson), 60. I. Michejev (Kugryšev, A. Petersson), roz.SN: K. Semjonov
17:00 N. Novgorod - Magnitogorsk
2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 25. Mozer (Kinrade), 65. Galuzin – 12. Timkin (Kokarev)

21.11.2017
17:30 Petrohrad - Jugra
2:0 (1:0, -:-, -:-)
Góly: 4. Kovalčuk (Šipačov, Zubarev), 24. Barabanov (Kablukov)
17:30 Spartak - Jekaterinburg
3:1 (2:1, -:-, -:-)
Góly: 8. Podšendjalov (Dergačov, Chochlačov), 8. Stoa (Kalinin), 24. Dergačov (A. Osipov) – 7. King (Kučerjavenko, Parenteau)
18:30 Riga - Čeľabinsk
0:0 (-:-, -:-, -:-)