Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

Nemecký pohár: Slováci na úvod zdolali Američanov!

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   10. 11. 2017   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Slovenská hokejová reprezentácie odštartovala v piatok ako obhajca titulu Nemecký pohár 2017 v Augsburgu súbojom proti USA. Najmä vďaka skvelému brankárovi zvíťazila 2:1.

USA – SLOVENSKO 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 54. Sanguinetti (Blum, Roe) – 6. Lamper (Romančík, Marcinko), 27. Hovorka (Bezúch)
Strely: 36-13, Trestné minúty: 16-2

Američania síce vstúpili do zápasu aktívnejšie, ale práve oni inkasovali ako prví. V šiestej minúte využil hneď prvú šancu na otvorenie skóre Patrik Lamper, ktorý tečoval za chrbát Zapolskiho strelu Romančíka. Vzápätí mohol vyrovnať Stoa, ale z dobre pozície netrafil Lacovu bránu. Slováci neskôr prežili oslabenie a v druhej polovici prvej tretiny hrali dve presilovky, ale náskok si nezvýšili. V 17. minúte zahodil veľkú gólovú šancu Američan Miele, na opačnej strane mohol v závere tretiny nepridal druhý gól po prečíslení Valach.

Zapolskiho, ktorý inkasoval raz z piatich striel, nahradil v druhej tretine v bráne USA Leggio. Ani on si však dlho neudržal čisté konto. V 27. minúte ho prekonal Marek Hovorka, ktorý pekným blafákom po samostatnom úniku poslal Slovensko do vedenia 2:0. V strede duelu mohol pridať ďalší gól, ale tentoraz neuspel. Blízko bol k nemu aj Paulovič, ktorý len tesne minul bránu. Američania prišli už v 22. minúte o Meieho, ktorý dostal za napadnutie aj osobný trest (2+10). Slováci nevyužili ani tretiu presilovku a na strely aj po druhej tretine prehrávali, ale boli efektívni.

V tretej tretine Američania pridali a svojou aktivitou si vypýtali tri fauly Slovákov. Dokonca hrali viac ako minútovú presilovku o dvoch hráčov, no ani v nej skvelého Jána Laca neprekonali. Podarilo sa to až Bobbymu Sanguinettimu v 54. minúte, ktorý prekvapil slovenského brankára presnou strelou. Vyrovnať sa však Američanom už nepodarilo, a tak Slovensko vyhralo 2:1. Laco predviedol 35 zákrokov.

Druhý zápas na turnaji odohrajú zverenci Craiga Ramsaya v sobotu o 16:00 proti domácemu Nemecku, v nedeľu o 13:15 ho ukončí súbojom s B-tímom Ruska.

Zostava SLOVENSKA: Laco (Rybár) – Čeresňák, Čajkovský (A), Jánošík, Mikuš, Romančík, Gernát, Valach, Ďaloga – Hovorka, Ölvecký (C), Bezúch – Bubela, Haščák, Hecl – Cingel, Marcinko (A), Lamper – Sádecký, Krištof, Paulovič

Zostava USA: Zapolski (Leggio) – Donovan, Gilroy, Gunderson, Sanguinetti, Reese, Welch, Blum, Billins – Little, O'Niell, Arcobello – Lasch, Miele, Stoa – Roe, Earl, Gionta (C) – Malone (A), Slater (A), Sexton

1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Góly: 44. Meňšikov (A. Petersson, K. Semjonov)
17:00 Jaroslavľ - Ufa
3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 27. Korškov (Kraskovskij, Čerepanov), 41. Kronwall (Kozun, Kontiola), 65. Nakládal (Kozun, Loktionov) – 16. Larsen (Omark), 19. Burdasov (M. Majorov, Korotkov)
17:30 CSKA - Kazaň
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 2. Nesterov (Kaprizov), 9. Kuzmenko (Naumenkov, Svetlakov), 50. K. Petrov (Al. Popov, Ničuškin)
17:30 Jokerit - Soči
2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Góly: 10. Kivistö (Joensuu, Norman), 14. Jormakka (Wirtanen, Palola) – 13. Wellman (Mamkin), 41. Cvetkov (Mamkin, Laričev), 53. Padakin (Chlopotov)
17:30 Viťaz - Nižnekamsk
1:2 sn (0:0, 1:1, 0:0, 0:0)
Góly: 31. A. Nikulin (Makejev) – 27. E. Galimov (Sexton), roz.SN: E. Galimov

18.11.2017
08:00 Chabarovsk - D. Moskva
1:2 sn (0:0, 0:0, 1:1, 0:0)
Góly: 60. Potechin (Vj. Ušenin) – 47. Petunin (I. Nikulin, Alexejev), roz.SN: Jefremov
08:00 Vladivostok - Minsk
5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Góly: 1. Krasnoslobodcev (Volčenkov, Sabolič), 3. Manukjan (Fiščenko, Glazačev), 25. Makarenko (Kazakov, Žafjarov), 55. Žafjarov (Makarenko), 59. Žafjarov (Kazakov, N. Gluchov)
10:30 Kunlun - Petrohrad
1:8 (0:2, 1:3, 0:3)
Góly: 22. Yip (K. Makarov, A. Kulda) – 16. Barabanov (Rykov, Kablukov), 17. Prochorkin (Hersley, N. Gusev), 24. Kovalčuk (Kalinin), 25. N. Gusev (Karpov), 36. Kovalčuk (Šipačov, Rundblad), 48. J. Jakovlev (N. Gusev, Prochorkin), 57. Gavrikov (Ketov), 58. Kovalčuk (S. Plotnikov, Šipačov)
15:00 Čerepovec - Magnitogorsk
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Góly: 55. Čibisov (Ellison, Pivcakin)
15:00 N. Novgorod - Togliatti
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. Dugin (Daugavinš, Kundrátek), 29. S. Kosticyn (Galuzin, Grigorev), 45. Paršin (Sergijenko) – 25. Valujskij (Soin)
15:00 Spartak - Čeľabinsk
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. Maxwell, 51. Radil