Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

Slovan prehral siedmy zápas v sérii!

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   20. 12. 2017   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Slovan Bratislava neukončil nepriaznivú sériu ani proti Lade Togliatti, predposlednému tímu Východnej konferencie. Bratský súboj Genowayovcov vyhral Charles, ktorý sa tešil z výhry 4:2.

SLOVAN BRATISLAVA – Lada Togliatti 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Góly: 32. Després (Štěpánek)(PP), 52. Kašpar (Řepík)(OS) – 30. Soin (Belousov, Bočarov)(PP), 37. Žuravľov (Strelcov), 51. Nesterov (Soin, Mastriukov), 60. Kapustin (Novotný)(EN)
Strely: 28-24 (10-2, 11-12, 7-10), Trestné minúty: 8-16 (2-2, 4-4, 2-10)

Slovan herne ovládol prvú tretinu a prestrieľal Ladu pomerom 10:2, ale Krasotkin si udržal čisté konto. Paradoxne, úvodná presilová hra domácemu tímu vôbec nevyšla. Neskôr si zahrali v početnej výhode aj hostia, ale Štěpánka v nej neohrozili. Jednu z dvoch striel na neho vyslal Charles Genoway, ktorý dnes oslavuje 31. narodeniny súbojom proti bratovi Colbymu.

V druhej tretine videlo 6 462 divákov v Slovnaft Aréne tri góly, všetky v rozmedzí siedmich minút. Oba tímy najskôr zahodili jednu veľkú príležitosť a potom Lada využila druhú presilovku v zápase na otvorenie skóre. V 30. minúte prekonal Štěpánka úspešnou tečou Sergej Soin. Už o necelé dve minúty bolo vyrovnané, keď Simon Despres taktiež zužitkoval vylúčenie súpera. Asistenciu si pri jeho góle pripísal český brankár Slovana. Ten inkasoval druhýkrát v 37. minúte po prečíslení Togliatti dvoch proti jednému. Gólom na 2:1 ho zakončil Vladimir Žuravľov.

Hneď v úvode tretej tretiny mohol zvýšiť náskok Lady Kirillov, ale Štěpánek podržal svoj tím. V 51. minúte však už nemal nárok pri dorážke Alexandra Nesterova po ďalšom prečíslení hostí dvoch proti jednému. Slovan sa rýchlo spamätal a o 72 sekúnd strelil kontaktný gól na 2:3 Lukáš Kašpar po samostatnom úniku vo vlastnom oslabení. Na viac sa však už Slovan nezmohol a ani pri hre bez brankára nedokázal vyrovnať. Navyše, po zaváhaní Genowaya na modrej čiare spečatil výhru Togliatti 4:2 Kirill Kapustin. Záverečný osobný trest Nesterova už na výsledku nič nezmenil. Krasotkin prispel k ukončeniu série troch prehier Lady 22 zákrokmi.

Posledný tretí zápas aktuálnej domácej série odohrá Slovan v sobotu, deň pred Štedrým dňom, od 17:30 proti Jekaterinburgu so slovenským obrancom Michalom Čajkovským. Po siedmej prehre v sérii mu dýcha na chrbát posledná Riga, ktorá naň stráca iba dva body.

Zostava SLOVANA: Štěpánek (Sedláček) – Meszároš, Sersen, Boychuk, Genoway, Kašpar – Voráček, Švarný, Buchtele, Réway, Mikúš – Bačík, Ebert, Skalický, Sherbatov, Řepík – Després, Sloboda, Sádecký, Hecl

Zostava Lady: Krasotkin (Ivannikov) – Cha. Genoway, Ježov (A), Vorobiov, Ďakov, Kirillov, Kostromitin, Morenec – Harper, Novotný (A), Kapustin – Bočarov, Zernov, Belousov – Mastriukov, Soin (C), Nesterov – A. Strelcov, V. Strelcov, Žuravľov

~ Marián Masaryk ~

Ďalšie články:

⇓   19.01.2018   ⇓
15:00 Ufa - CSKA
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 12. Lisin (Arzamascev, Zubov), 35. Zubov (Lisin, Fjodorov) – 55. Naumenkov (Šumakov)
17:00 Nižnekamsk - Viťaz
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: 20. Everberg (Chajrullin), 26. Bikmullin (Bryncev), 39. Filatov (E. Gustafsson, Sexton) – 17. A. Lazarev (Petrakov, Pankov)
17:30 Kazaň - Slovan
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 12. Lukojanov (M. Gluchov), 51. Svitov (Markov) – 16. Sersen, 35. Meszároš (J. Mikúš, Řepík), 35. Hrnka, 41. Boychuk (Meszároš, Řepík)
17:30 Soči - Jokerit
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 29. A. Ivanov (Chlopotov), 56. Tomilin (Collins, Akmaldinov) – 7. Gilroy (Regin, Palola)

20.01.2018
12:30 Čeľabinsk - Jugra
Góly: 34. Polygalov (Kručinin), 47. Šolochov (Kokujov, Rybakov) – 18. Ugolnikov (Pestuško, Savinainen)
13:00 Magnitogorsk - Omsk
3:6 (2:2, 0:1, 1:3)
Góly: 18. Čibisov (Ellison, Kokarev), 18. Ellison (Mozjakin, Jan Kovář), 56. Mozjakin (Wolski, Jan Kovář) – 4. I. Michejev (Košelev), 10. Rau (Chochrjakov), 30. Samochvalov (Fisenko), 57. Purcell (A. Petersson), 58. A. Petersson (Purcell), 60. Čudinov
15:00 D. Moskva - Vladivostok
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 20. Hietanen (Tarasov, Petunin), 24. Rylov (Markovin, Jefremov), 26. Brjukvin (Ignatuškin), 48. Markovin (Korjagin, Jefremov)
15:00 Jaroslavľ - Kunlun
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 16. Nakládal (Kontiola), 58. Averin (Kronwall, Loktionov)
15:00 N. Novgorod - Čerepovec
5:3 (0:1, 2:0, 3:2)
Góly: 26. Daugavinš (S. Kosticyn), 31. Daugavinš (Dugin), 52. Kinrade (Stoljarov, S. Kosticyn), 55. Kundrátek (Sabolič, Želdakov), 60. Žukov – 18. Stránský (Vovčenko, Trubačjov), 48. Vovčenko (Trubačjov, Stránský), 56. Verjovkin (Geraskin)
15:00 Petrohrad - Chabarovsk
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 16. Rykov (Kablukov, Tichonov), 35. Širokov (Prochorkin, Karpov), 38. Gavrikov (J. Jakovlev, Šipačov), 52. Kovalčuk (Zub, Vojnov), 58. Gavrikov (Dacjuk, Kovalčuk)
16:00 Riga - Minsk
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 13. McMillan (Kristo), 34. Rihards Bukarts – 37. Fontaine, 38. D. Osipov (Drozd, A. Volkov), 56. Skille (Denisov, Gragnani)