Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

Vypredané hľadisko Slovanu nepomohlo. Prehral ôsmykrát po sebe

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   23. 12. 2017   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Slovan Bratislava nedal nečakane vypredanému hľadisku darček v podobe víťazstva ani v závere domácej série. Bodoval síce prvýkrát od konca novembra, ale Jekaterinburgu podľahol 4:5 po predĺžení. .

SLOVAN BRATISLAVA – Avtomobilist Jekaterinburg 4:5 PP (1:1, 1:1, 2:2, 0:1)

Góly: 4. Řepík (Boychuk, Kašpar), 31. Buchtele (Ebert, Després)(PP), 43. Sádecký (Kašpar, Despres), 59. Švarný (Genoway, Ebert) – 8. Paré (Česalin, Golyšev), 26. Česalin (Kučeriavenko), 41. Michnov (Torčeňuk), 51. Kučeriavenko (Obidin, Krikunov)(PP), 62. Golyšev (Paré)
Strely: 40-33 (11-9, 12-5, 13-18, 4-), Trestné minúty: 6-16 (4-2, 0-12, 2-2, 0-0)

Slovanu sa vo vypredanej Slovnaft Aréne (len tretíkrát v sezóne) podarilo otvoriť skóre už vo štvrtej minúte, keď Sochackij neudržal vo výstroji strelu Michala Řepíka. V ôsmej minúte sa však začínalo odznova po tom, čo Štěpánka prekonal pohotovým zakončením Francis Paré, niekdajší hráč Slovana. Domáci hrali v prvej tretine jednu presilovú hru, Jekaterinburg dve, no stav sa už do prestávky nezmenil.

V druhej tretine mal Slovan viac než dvojnásobnú prevahu, no opäť z nej vyťažil iba jeden gól. Najskôr však od 26. minúty druhýkrát v zápase prehrával, keď poslal Avtomobilist do vedenia 2:1 Jevgenij Česalin po samostatnom úniku. Predchádzalo mu nevydarené prečíslenie domácich. V strede zápasu sa Timašov prezentoval zákrokom na hlavu krk, za čo dostal okrem menšieho aj osobný trest. Slovan druhú presilovku využil zásluhou Jana Buchteleho, ktorý vyrovnal stav na 2:2.

Jekaterinburg zaskočil Slovan bleskovým gólom v úvode tretej tretiny. Už po 28 sekundách hry ho tretíkrát poslal do vedenia Alexej Michnov strelou zblízka. Dlho však stav 3:2 nevydržal, pretože v 43. minúte zmazal stratu tentoraz Boris Sádecký po peknej spolupráci s Kašparom. Prestrelka pokračovala v 51. minúte, keď obnovil náskok hostí Alexander Kučeriavenko v darovanej presilovke po zlom striedaní Slovana. Odčinil to však snahou a tá mu v 59. minúte priniesla vyrovnávajúci gól z hokejky Ivana Švarného. Keďže do prestávky už gól nepadol, Slovan si zaistil prvý bod v decembri po siedmich bezbodových prehrách.

V nadstavenom čase bol Slovan aktívnejší, ale hosťom stačil jediný únik na rozhodnutie. Víťazný gól strelil v 62. minúte Anatolij Golyšev. Slovenský obranca Michal Čajkovský pri výhre nebodoval. Odohral 15 minút a 47 sekúnd s bilanciou strela, bodyček a tri bloky. Jekaterinburg zdolal Slovan na jeho ľade vôbec prvýkrát, až na piaty pokus. Slovan si zhoršil tohtosezónnu bilanciu v predĺženiach na 1-5 a prehral ôsmy zápas v sérii. Iba tretíkrát v ročníku hral pritom pred vypredaným hľadiskom.

Slovan čaká v utorok a v sobotu dvojzápas s Jokeritom a po týždňovej prestávke ďalšia trojzápasová domáca séria. Posledná Riga na neho stráca v tabuľke Západnej konferencie iba tri body.

Zostava SLOVANA: Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Boychuk, Kašpar (A) – Mikúš, Genoway, Buchtele – Lamper, Šťastný, Skalický – Sloboda, Sádecký, Šerbatov

Zostava Jekaterinburgu: Sochackij (Kovář) – Čajkovský, Ľamin, Vasilevski (C), Megalinskij, Mišarin (A), Timašov, Kuľaš – Michnov, Torčeňuk, Garejev – Milovzorov, Kučeriavenko, Krikunov – Golyšev, Paré, Česalin (A)– Obidin, Pestunov, Chripunov – Kuznecov

~ Marián Masaryk ~

Ďalšie články:

⇓   18.04.2018   ⇓
18:30 CSKA - Kazaň
3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 15. K. Petrov (Grigorenko, Al. Popov), 39. Scott (V. Žarkov, Marčenko), 73. K. Petrov (Al. Popov) – 17. Lander (Manuchov, Sekáč), 19. Galijev (Tkačov)

20.04.2018
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 28. Svetlakov (Telegin, Kuzmenko) – 20. Azevedo (Lukojanov, Ohtamaa), 28. Lander (Azevedo), 60. Lander