Článok

Slovan zaskočil Jokerit a vyhral prvýkrát v mesiaci!

Marián Masaryk | 26.12.2017
Na Druhý sviatok vianočný začal bratislavský Slovan dvojzápas proti Jokeritu Helsinki. Skvelý výkon brankára a prvý gól mladého útočníka viedli k tesnej výhre 3:2, ktorá znamenala koniec dlhého trápenia.

Jokerit Helsinki – SLOVAN BRATISLAVA 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 7. H. Ikonen (N Jensen, Regin), 45. Jormakka (Gilroy, Norman) – 19. Buchtele (Després, Ebert), 21. Řepík (Kašpar), 40. Lamper
Strely: 47-19 (10-6, 18-10, 19-3), Trestné minúty: 2-6 (2-0, 0-4, 0-2)

Jokerit bol v prvej tretine aktívnejším tímom a ako prvý aj otvoril skóre zápasu. V siedmej minúte sa to podarilo Henrimu Ikonenovi, ktorý po akcii Jensena dorazil puk za Štěpánka. Slovan hral zakrátko prvú presilovú hru, ale nevyužil ju na vyrovnanie stavu. Dokázal to až Jan Buchtele dve minúty pred koncom tretiny, keď zužitkoval ideálnu prihrávku pred odkrytú bránu Räma od Despresa.

Slovanu vyšla druhá tretina, v ktorej gólovo udrel v úvode i v závere. Už po deviatich sekundách hry ho poslal do vedenia 2:1 presnou strelou Michal Řepík. Jokerit neskôr pridal a hral aj dve presilovky, ale skvelý Štěpánek zastavil všetkých 18 striel. Naopak, Rämo inkasoval tretíkrát 59 sekúnd pred druhou sirénou. Ďalšou umiestnenou strelou ho prekvapil Patrik Lamper, ktorý zvýšil náskok hostí na 3:1 svojím prvým gólom v KHL.

Lamperov kariérny míľnik bol napokon víťazným gólom, pretože Jokeritu sa napriek streleckej prevahe 19:3 v tretej tretine podarilo prekonať Štěpánka iba raz. Na konečných 2:3 upravil stav v 45. minúte Pekka Jormakka. Český brankár Slovan chytil spolu 45 striel a najviac sa zaslúžil o ukončenie osemzápasovej série prehier. Jokerit však zdolal štvrtýkrát v sérii. Vďaka prvému decembrovému triumfu odskočil poslednej Rige v Západnej konferencii na šesť bodov. Odveta je na programe v sobotu o 17:00 v Bratislave.

te class="twitter-tweet" data-lang="en">

Here’s #hcslovan roster for #BoxingDay @khl game vs @jokerithc: @rewy77 and Viedensky out due injuries. #vernislovanu #JOKvsSLV pic.twitter.com/63p1W78700

— HC SLOVAN Bratislava (@hcslovanba) December 26, 2017
Zostava SLOVANA: Štěpánek (Sedláček) – Sersen, Meszároš, Kašpar, Boychuk, Řepík – Ebert, Després, Buchtele, Genoway, Mikúš – Švarný, Voráček, Skalický, Šťastný, Lamper – Bačík, Sherbatov, Sádecký, Sloboda

4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 25. Pakarinen (Wolski, Rasmussen), 51. Mozjakin (Rasmussen, N. Kuljomin), 54. Mozjakin (Ellison, Matuškin), 58. Timkin (Platonov) – 42. Širokov (K. Petrov)
16:00 Čeľabinsk - Astana
4:5 pp (1:0, 3:2, 0:2, 0:1)
Góly: 12. Šarov (Rybakov), 27. Glinkin (A. Petrov, Kravcov), 36. Rybakov, 39. Šarov (Bergström, Stoa) – 25. A. Petersson, 37. Bochenski (Dallman), 55. Blacker, 60. Frattin (Dietz), 62. Bochenski (Frattin)
18:00 Kazaň - Ufa
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: 19. Postma (Judin, Lukojanov), 24. Lander (Azevedo, Sekáč), 26. An. Popov (Jarullin, Markov) – 18. Burdasov (Hartikainen, Omark)
18:00 Jaroslavľ - Vladivost.
4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Góly: 27. Kajumov, 33. Apalkov (Jelesin, Kartajev), 35. Apalkov (Alexejev, Kartajev), 38. Denisenko (Kontiola, Loktionov)
18:00 N. Novgorod - Jokerit
4:5 pp (1:1, 2:1, 1:2, 0:1)
Góly: 17. Setdikov (Šurakov, Orlov), 22. Paršin (Holm), 34. Paršin, 41. Varnakov (Paršin) – 14. Lööv (Jensen Aabo), 25. Platt (Manninen, Nicklas Jensen), 49. Joensuu (Moses, O'Neill), 60. Joensuu (Nicklas Jensen, Manninen), 63. O'Neill
18:30 Petrohrad - D. Moskva
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Góly: 10. N. Gusev (Jakupov), 25. Dergačov (Kručinin, Barabanov), 36. Hersley (Dacjuk, A. Belov) – 2. Mozer, 59. Moisejev (Koivisto, Pepeljajev)
18:30 Slovan - Chabarovsk
2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 33. Sukel' (Meszároš, Virta), 37. Červený (Lunter) – 58. Pjanov (Jordán)
18:30 Spartak - Riga
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Góly: 27. Leščenko (Zubov), 46. Kulik (Filatov) – 12. Gegeris (Batna), 13. Maione (Videll, Darzinš), 50. Clark (Ališauskas)
18:30 Víťaz - Nižnekamsk
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 4. Kokarev (Mojsejev), 12. Makejev (A. Nikulin, Stoljarov), 36. P. Černov (A. Nikulin, Švec-Rogovoj) – 60. Šaripzjanov