Slováci v KHL

Hudáček vychytal ďalšiu výhru, Čajkovský asistoval + video

Autor: Marián Masaryk  /   29. decembra 2017

V piatkovom programe KHL sa predstavila aj dvojica Slovákov. Július Hudáček doviedol Čerepovec k ďalšej domácej výhre, kým Michal Čajkovský pomohol k víťazstvu Jekaterinburgu asistenciou.

Hudáček doviedol Čerepovec k triumfu nad Torpedom

Brankár Július Hudáček zastavil 17 z 19 striel a doviedol Severstaľ k víťazstvu 3:2 nad Nižným Novgorodom, tretím domácim v sérii. Vylepšil si vďaka nemu sezónnu bilanciu na 18-16-4. Rozhodujúci gól strelil Pavel Černov v 54. minúte vo vlastnom oslabení. Takmer 4 300 divákov v Ľadovom paláci v Čerepovci sa tak môže tešiť na ďalšiu Hudashow v podaní účastníka najbližšieho Zápasu hviezd KHL.

Čajkovský pomohol k výhre asistenciou

Obranca Michal Čajkovský si pripísal 11. prihrávku a 18. bod v 35. zápase sezóny, ktorým prispel k domácemu triumfu Jekaterinburgu 4:3 nad Dynamom Moskva. Počas takmer 15 minút v akcii zaznamenal aj jednu strelu na bránu. Bodoval pri štvrtom góle tímu z hokejky Timašova, ktorý v 26. minúte zvyšoval stav už na 4:1. Avtomonilist si predĺžil víťaznú sériu na štyri zápasy a udržal sa na čele Východnej konferencie. Majster KHL z rokov 2012 a 2013 prehral štvrtýkrát po sebe.

Kunlun bez Ďalogu s výhrou na nulu

Kunlun uštedril Admiralu piatu prehru v sérii a zvýšil si pred ním náskok na 11. mieste Východnej konferencie na osem bodov. Odohral, navyše, o dva duely menej. Na play-off však stále stráca 15 bodov. Magnus Hellberg vychytal už šieste čisté konto v sezóne, pri ktorom zastavil všetkých 28 striel. Víťazný gól strelil v piatej minúte Brandon Yip, druhý pridal 48 sekúnd pred koncom zápasu Lucas Lessio do prázdnej brány. Domáci brankár Igor Bobkov čelil 29 strelám.

Bobby Carpenter, tréner Kunlunu:„Samozrejme, je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Naozaj veríme, že ešte stále máme dobrú šancu dostať sa do play-off. Máme zápasy k dobru a musíme vyhrávať.“

Yipov víťazný gól:

Slovenský obranca Marek Ďaloga vynechal piaty zápas po sebe od 7. decembra a celkovo desiaty v sezóne. Vo zvyšných 34 nazbieral tri body za gól a dve asistencie. Naposledy však bodoval ešte 25. septembra.

Minsk – Petrohrad 6:3

* Obranca Martin Štajnoch prestúpil koncom novembra z Chanty-Mansijsku do Salzburgu z EBEL. V prvých 10 zápasoch zaznamenal 3 góly a 2 asistencie.