Slovan zdolal doma Magnitku po vyše štyroch rokoch! + video

Autor: Marián Masaryk  /   09. januára 2018

Slovan Bratislava privítal v utorok ďalšieho silného súpera. Magnitogorsku však strelil štyri góly a zdolal ho na domácom ľade prvýkrát od roku 2013.

SLOVAN BRATISLAVA – Metallurg Magnitogorsk 4:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Góly: 9. J. Mikúš, 27. Ebert (Garbutt), 29. Sloboda (Ebert, Šerbatov), 38. Boychuk (Mikúš, ?epík)(PP) – 28. Wolski (Lee, Kovář)(PP), 51. Bobrjašov, 55. Ellison (Wolski, Moziakin)(PP)
Strely: 34-40 (14-9, 12-14, 9-17), Trestné minúty: 28-16 (12-4, 8-4, 8-8)

Slovan vstúpil do zápasu proti jasnému favoritovi aktívne a už v piatej minúte si vybojoval prvú presilovku. Nevyužil ju, ale v strede prvej tretiny ho poslal do vedenia 1:0 Juraj Mikúš, ktorý sa dostal k odrazenému puku. Košečkinovi pri góle dobre clonil Buchtele, ktorý ho mohol neskôr prekonať zo samostatného úniku. Ruský brankár však viackrát neinkasoval, pričom čelil až 14 strelám. Väčšie zákroky musel urobiť aj po zakončeniach Sersena a Eberta. Štěpánek chytil všetkých deväť pokusov Magnitky. Vážnejšie ho ohrozil iba Wolski po individuálnej akcii hneď v úvode duelu. Boychuk prvú tretinu nedohral, pretože v 15. minúte dostal osobný trest za protesty.

Magnitka hrala v úvode druhej tretiny presilovku, v ktorej mali dobré šance na vyrovnanie Kovář s Moziakinom. Čo nevyšlo im, podarilo sa v 27. minúte Nickovi Ebertovi. Ten presnou strelou z pravého kruhu zvýšil náskok Slovana na 2:0. Wolski síce o 83 sekúnd neskôr strelil v presilovej hre kontaktný gól na 1:2, ale už o ďalších 22 sekúnd viedli domáci 3:1 zásluhou Mareka Slobodu. Košečnika následne vystriedal v bráne Magnitky krajan Samsonov. Toho prekonal v 38. minúte v presilovke Zach Boychuk, ktorý zavŕšil veľmi vydarenú tretinu proti finalistovi minulej sezóny KHL. Štěpánek k tomu prispel 13 zákrokmi.

Magnitka v tretej tretine pridala. Bola dvakrát strelecky aktívnejšía a dvoma gólmi za štyri minúty zdramatizovala zápas. Nikita Bobrjašov a Matt Ellison v presilovej hre znížili stav z 1:4 na 3:4. Śtěpánek čelil až 17 strelám, celkovo urobil 37 zákrokov. Metallurg však ani v záverečnej presilovke šiestich proti štyrom nedokázal vynútiť predĺženie a prehral 3:4. Slovan ukončil sériu troch prehier proti Magnitke a doma ju zdolal prvýkrát od 9. októbra 2013. Tri z doterajších piatich výhier boli pomerom 4:3, pričom všetky boli o jeden gól.