Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

Slovan vytriezvel. Čeľabinsku podľahol doma na nulu

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   11. 01. 2018   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Slovan Bratislava vo štvrtok ukončil poslednú domácu sériu v sezóne hladkou prehrou 0:3 s Čeľabinskom, ktorý bojuje o postup do play-off. Nenadviazal tak na skvelý výkon proti silnej Magnitke spred dvoch dní.

SLOVAN BRATISLAVA – Traktor Čeľabinsk 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 19. Kručinin (Jakuceňa, Polygalov), 32. Kručinin (Jakuceňa, Polygalov), 45. Bailen (Videll)(PP)
Strely: 31-40 (7-15, 14-12, 10-13), Trestné minúty: 20-6 (14-0, 0-4, 6-2)

Prvá tretina priniesla viacero zaujímavých akcií na oboch stranách a obaja brankári predviedli niekoľko veľkých zákrokov. Čeľabinsk bol však dvakrát strelecky aktívnejší a v 19. minúte sa dočkal otváracieho gólu zásluhou Alexeja Kručinina, ktorý prekonal Štěpánka bekhendom zblízka. V závere tretiny Garbutt zasiahol hlavu Kravcova, za čo dostal menší i osobný trest na 10 minút. Slovan ubránil dve oslabenia, ale po úvodnej dvadsaťminútovke prehrával 0:1.

Aj prostrednú tretinu začal lepšie Traktor, ktorý hral v jej strede prvýkrát v oslabení. Slovan však úvodnú presilovú hru v zápase nevyužil a zakrátko inkasoval druhýkrát, keď Kručinin skóroval z ďalšej dorážky pred bránou. V záverečných minútach tretiny mali domáci druhú presilovkovú možnosť, no Francouz si udržal čisté konto. Slovan mal v druhej tretine miernu streleckú prevahu, ale českých brankár zastavil všetkých 14 striel.

V tretej tretine Čeľabinsk kontroloval hru a v 45. minúte pridal tretí gól do siete Slovana. Na 3:0 zvýšil stav Nick Bailen päť sekúnd pred koncom presilovky. Domáci už nedokázali so skóre nič urobiť, a tak prehrali 0:3. V závere sa ešte Viedenský pobil s Petrovom, ktorý tvrdo atakoval Skalického. Štěpánek inkasoval trikrát zo 40 striel, Francouz vychytal nulu s 31 zákrokmi. Slovan prehral na nulu druhýkrát za päť dní a stále je predposledným tímom Západnej konferencie. Traktoru patrí šieste miesto vo Východnej konferencii.

Po takmer týždňovej prestávke čaká Slovan záverečný výjazd sezóny – päťzápasový. Odštartuje ho v stredu v Soči a ukončí 25. januára v Minsku.

Zostava SLOVANA: Štepánek (Sedláček) – Meszároš (C), Sersen (A), Ebert, Després, Bačík, Voráček, Černý – Řepík, Viedenský, Boychuk – Mikúš, Genoway, Kašpar (A) – Lamper, Hrnka, Garbutt – Sloboda, Šerbatov, Skalický

Zostava Traktora: Francouz (Demčenko) – Višnevskij, Nikitin, Bailen, Riasenskij, Borodkin, Šinin (C),, A. Petrov – Jakuceňa (A), Polygalov, Videll – Gynge, Szczechura (A), Kručinin – Kravcov, Rybakov, Šarov – Senťurin, J. Petrov, Černikov – Šolochov

~ Marián Masaryk ~

Ďalšie články:

⇓   18.04.2018   ⇓
18:30 CSKA - Kazaň
3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 15. K. Petrov (Grigorenko, Al. Popov), 39. Scott (V. Žarkov, Marčenko), 73. K. Petrov (Al. Popov) – 17. Lander (Manuchov, Sekáč), 19. Galijev (Tkačov)

20.04.2018
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 28. Svetlakov (Telegin, Kuzmenko) – 20. Azevedo (Lukojanov, Ohtamaa), 28. Lander (Azevedo), 60. Lander