Článok

Na ZOH 2018 bude len jeden Slovák z KHL, Rusi všetci z troch top tímov!

Marián Masaryk | 28.01.2018
Olympijský hokejový turnaj 2018 je už za dverami. Keďže na tohtoročnej zimnej olympiáde v Pjongčangu nebudú hráči z NHL, väčšinu z nich nahradia účastníci KHL. Tu je prehľad všetkých.

Kým Slováci majú, rovnako ako Nóri, jediného zástupcu KHL v osobe obrancu Michala Čajkovského, Rusko berie iba hráčov z domácej súťaže. Všetci pritom hrajú za tri najlepšie tímy ostatných rokov, väčšina za Petrohrad. Z 12 účastníkov olympijského turnaja nemajú ani jedného hráča z KHL iba Švajčiarsko, domáca Južná Kórea a Nemecko.

SKUPINA A

Kanada

Brankári: Ben Scrivens (Ufa)

Obrancovia: Charles Genoway (Togliatti), Marc-Andre Gragnani (Minsk), Chris Lee (Magnitigorsk), Mat Robinson (CSKA Moskva), Karl Stollery (Riga)

Útočníci: Gilbert Brulé (Kunlun), Quinton Howden (Minsk), Rob Klinkhammer (Kazaň), Brandon Kozun (Jaroslavľ), Eric O’Dell (Soči), Linden Vey (Astana), Wojtek Wolski (Kunlun)


Česko

Brankári: Pavel Francouz (Čeľabinsk), Dominik Furch (Omsk)

Obrancovia: Michal Jordán, Jan Kolář (obaja Chabarovsk), Tomáš Kundrátek (Nižný Novgorod), Vojtěch Mozík (Viťaz), Jakub Nakládal (Jaroslavľ), Adam Polášek (Soči), Ondřej Vitásek (Chanty-Mansijsk)

Útočníci: Roman Horák (Viťaz), Jan Kovář (Magnitogorsk), Lukáš Radil (Spartak), Michal Řepík (Slovan Bratislava), Jiří Sekáč (Kazaň), Tomáš Zohorna (Chabarovsk)


Švajčiarsko, Južná Kórea

žiadni hráči z KHL

SKUPINA B

SLOVENSKO

Michal Čajkovský, O (Jekaterinburg)

Pozri aj:
Poznáme konečnú nomináciu Slovenska na ZOH 2018

Rusko

Brankári: Iľja Sorokin (CSKA), Igor Šesťorkin (Petrohrad), Vasilij Košečkin (Magnitogorsk)

Obrancovia: Arťom Zub, Andrej Zubarev, Viačeslav Vojnov, Vladislav Gavrikov, Dinar Chafizullin (všetci Petrohrad), Nikita Nesterov, Alexej Marčenko, Bogdan Kiselevič (všetci CSKA)

Útočníci: Sergej Andronov, Kirill Kaprizov, Ivan Telegin, Michail Grigorenko (všetci CSKA), Alexander Barabanov, Pavel Daciuk, Nikita Gusev, Sergej Kalinin, Iľja Kablukov, Iľja Kovaľčuk, Nikolaj Prochorkin, Sergej Širokov, Vadim Šipačov (všetci Petrohrad), Sergej Mozyakin (Magnitogorsk)


USA

Brankári: Ryan Zapolski (Jokerit)

Obrancovia: Jonathon Blum (Vladivostok), Matt Gilroy (Jokerit)

Útočníci: Ryan Stoa (Spartak), Brian O´Neill (Jokerit)

Slovinsko

Útočníci: Žiga Jeglič (Nižnekamsk), Rok Tičar (Novosibirsk), Robert Sabolič (Nižný Novgorod)

SKUPINA C

Švédsko

Brankári: Jhonas Enroth (Minsk), Magnus Hellberg (Kunlun)

Obrancovia: Staffan Kronwall (Jaroslavľ), Patrik Hersley (Petrohrad), Erik Gustafsson (Neftechimik Nižnekamsk), Jonas Ahnelöv (Omsk)

Útočníci: Linus Omark (Ufa), Anton Lander (Kazaň), Dennis Everberg (Nižnekamsk), Alexander Bergström (Novosibirsk)


Fínsko

Brankári: Mikko Koskinen (Petrohrad), Karri Rämö (Jokerit), Juha Metsola (Chabarovsk)

Obrancovia: Sami Lepistö, Tommi Kivistö (obaja Jokerit), Atte Ohtamaa (Kazaň), Jusso Hietanen (Dynamo Moskva)

Útočníci: Joonas Kemppainen, Teemu Hartikainen (obaja Ufa), Oskar Osala (Magnitogorsk), Eeli Tolvanen, Marko Anttila (obaja Jokerit), Veli-Matti Savinainen (Chanty-Mansijsk), Jonas Enlund (Novosibirsk), Petri Kontiola (Jaroslavľ), Jarno Koskiranta (Petrohrad)


Nórsko

Patrick Thoresen, Ú (Petrohrad)

Nemecko

žiaden hráč z KHL

Olympijský hokejový turnaj sa uskutoční v dňoch 14. až 25. februára v juhokórejskom Pjongčangu.

Program hokejistov SR na ZOH 2018 (skupina B):

SLOVENSKO vs Rusko – streda, 14. februára o 13:10 hod.
USA vs SLOVENSKO – piatok, 16. februára o 04:10 hod.
Slovinsko vs SLOVENSKO – sobota, 17. februára o 13:10 hod.

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   13.11.2018   ⇓
17:00 Kazaň - Slovan
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 18. Galijev (An. Popov, Tkačov), 34. Galijev (Tkačov) – 15. Lunter
17:00 Nižnekamsk - Riga
3:4 (0:0, 0:2, 3:2)
Góly: 50. E. Galimov (Padakin, Bryncev), 54. Jo. Nättinen (Puustinen, Polášek), 60. Jo. Nättinen (Ruohomaa, Puustinen) – 25. Meija (Videll), 36. Clark (McMillan), 45. Meija (Džerinš, Gegeris), 50. Marenis (Myttynen)
17:00 N. Novgorod - CSKA
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 4. Andronov (Kalinin, Hansen), 50. Tolčinskij (Vey), 59. M. Robinson (Hansen)

14.11.2018
13:30 Novosibirsk - Kunlun
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Góly: 2. Kazakov (Sajustov), 38. Brulé – 17. Latta (Mertl, Viklund), 51. Bartulis (Yip), 52. Fontain (Mertl), 60. Latta
14:30 Astana - Chabarovsk
5:6 (3:4, 1:2, 1:0)
Góly: 5. A. Petersson (Cormier), 16. A. Petersson (H. Karlsson), 20. Michajlis (Dietz, H. Karlsson), 30. R. Starčenko, 44. Cormier (Makljukov, Dallman) – 10. Vj. Ušenin (Korjagin, Vj. Ušenin), 14. Rudenkov, 15. Gorškov (Vj. Ušenin, Vl. Ušenin), 17. Železkov (Veličkin), 22. Rasskazov, 31. A. Lazarev
17:30 Omsk - D. Moskva
0:1 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 20. Kagarlickij (Hietanen, I. Makarov)
17:30 Minsk - Magnitogorsk
0:0 (0:0, -:-, -:-)
Góly:
17:30 Jokerit - Čerepovec
1:0 (1:0, -:-, -:-)
Góly: 8. Jensen Aabo (Mäki)
17:30 Petrohrad - Vladivosto.
0:1 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 8. Glazačev (Serebrjakov, A. Strelcov)
17:30 Soči - Jaroslavľ
0:1 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 5. Nakládal (Kajumov)
17:30 Spartak - Jekaterinbur.
0:1 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 9. Sexton (Paré)
17:30 Víťaz - Čeľabinsk
0:1 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 20. Kravcov (Glinkin, Polygalov)

15.11.2018
17:00 Kazaň - CSKA
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
17:00 Nižnekamsk - Slovan
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
17:00 N. Novgorod - Riga
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
Najbližšie zápasy Slovana
15. 11. 17:00  Nižnekamsk - Slovan
17. 11. 15:00  N. Novgorod - Slovan
19. 11. 17:30  CSKA - Slovan
23. 11. 18:30  Slovan - Víťaz
Najnovšie články

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist