Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

Slovan ukončil záverečný výjazd sezóny tesnou prehrou v Minsku + video

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   25. 01. 2018   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Slovan Bratislava zakončil vo štvrtok posledný viaczápasový výjazd v sezóne treťou prehrou v sérii. V Minsku do polovice zápasu viedol, ale napokon prehral 2:3.

Minsk – SLOVAN BRATISLAVA 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 32. Kovyršin (Pavlovič, Osipov), 44. Karaban (Šarangovič, Linglet), 45. Howden (Skille, Korobov) – 11. Hecl (Meszároš)(PP), 45. Řepík (Černý, Boychuk)
Strely: 30-22 (16-3, 8-9, 6-10), Trestné minúty: 11-9 (4-0, 0-2, 7-7), Brankári: Karnauchov-Štěpánek

Minsk v prvej tretine herne dominoval a mal veľkú streleckú prevahu, ale Štěpánka neprekonal nikto zo 16 striel. Naopak, Slovanu stačili tri strelecké pokusy na otvorenie skóre. Dokázal to hneď v prvej presilovej hre, ktorú využil v 11. minúte Marek Hecl. Skórovať v nej predtým mohli aj domáci, ale nevydarilo sa im prečíslenie dvoch proti jednému vo vlastnom oslabení. Slovan hral neskôr ešte raz v početnej výhode, no svoj náskok nezvýši. Vďaka maximálnej efektivite a skvelom brankárovi však viedol po 20 minútach 1:0.

Druhá tretina už bola vyrovnanejšia, ale Minsk pokračoval v snahe a napokon sa mu podarilo vyrovnať stav na 1:1. Najskôr nevyužil jeho prvú presilovku v zápase, ale v 32. minúte Jevgenij Kovyršin na dvakrát zblízka prekonal Štěpánka. Ten čelil oproti prvej tretine o polovicu menšiemu počtu striel, kým domáci Karnauchov chytil všetkých deväť. Celkovo tak mali domáci po 40 minútach hry stále dvojnásobnú streleckú prevahu.

V tretej tretine Minsk zlomil odpor Slovana dvomi gólmi za 59 sekúnd v 44. a 45. minúte. Strelili ich Danila Karaban a Quinton Howden, ktorý rozhodol o výhre 3:2. Michal Řepík odpovedal na jeho gól už po 20 sekundách, ale na viac sa Slovan nezmohol napriek streleckej prevahe. Karnauchov prispel ku štvrtému domácemu triumfu nad slovenským tímom 20 zákrokmi. Štěpánek čelil spolu 30 strelám. Súboj okorenila bitka Šťastného s Korobovom. Minsk má síce o 15 bodov na konte viac než Slovan, ale do play-off taktiež nepostúpi.

Po mesačnej olympijskej prestávke odohrá Slovan posledné dva zápasy sezóny – 27. februára na ľade Viťazu a 1. marca doma proti Minsku.

Zostava Minska: Karnauchov (Enroth) – Lisovec, Gragnani (A), Osipov, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Znacharenko – Fontaine, Howden (C), Skille – Kovyršin, Pavlovič, Stepanov – Volkov, Kitarov, Drozd – Šarangovič, Linglet, Karaban

Zostava SLOVANA: Štěpánek (Sedláček) – Hedera, Meszároš (C), Bačík, Després, Voráček (A), Černý, Sersen – Mikúš, Boychuk, Řepík – Šťastný, Skalický, Garbutt – Réway, Šerbatov, Genoway (A) – Hecl, Sloboda, Sádecký – Hrnka

~ Marián Masaryk ~

Ďalšie články:

⇓   28.01.2018   ⇓
16:00 Riga - Jokerit
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 44. M. Redlihs (Salmela, Galvinš) – 7. N Jensen (O'Neill, Rautanen), 42. Moses (Lepistö, Tolvanen)