ZOH 2018: Obhajca zlata na úvod prípravy vynuloval Lotyšsko + video

Autor: Marián Masaryk  /   05. februára 2018

Aj víťazi posledných dvoch olympijských turnajov vo Vancouveri 2010 a v Soči 2014 majú za sebou prvý prípravný zápas pred ZOH 2018 v Pjongčangu. Lotyšsko zdolali v Rige 2:0.

Kanada – Lotyšsko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 3. Gragnani (Wolski), 31. Robinson (Roy, Brule)
Strely: 23-27, Brankári: Scrivens – Merzlikinš

Jeden z favoritov na zisk zlatých medailí aj v Južnej Kórei išiel do vedenia už v tretej minúte zápasu zásluhou Marc-Andre Gragnaniho. Matt Robinson pridal druhý gól Kanady v strede druhej tretiny. Ben Scrivens vynuloval strelecky aktívnejších Lotyšov, keď chytil všetkých 27 striel. Lotyšský brankár Elvis Merzlikinš predviedol 21 zákrokov. Slávnostné buly vhodili pred zápasom hokejoví velikáni Martin Brodeur, Sean Burke a Arturs Irbe.

„Viacerí hráči boli dnes unavení, ale musíme si cez to prejsť, aby sme nabrali nejakú kondíciu a zohrali sa medzi sebou. Myslím si, že sme podali dobrý tímový výkon a už sa tešíme sa ďalšie zápasy,“ povedal kanadský útočník Derek Roy pre TSN.

Kanadu čakajú ešte dva prípravné zápasy pred olympiádou – v utorok proti Bielorusku a v nedeľu proti Švédsku. Olympijský turnaj odštartuje 15. februára súbojom so Švajčiarskom.