Článok

Hudáček hviezdou posledného týždňa základnej časti!

Marián Masaryk | 03.03.2018
KHL zverejnila mená štyroch najlepších hráčov záverečného týždňa základnej časti jubilejnej 10. sezóny. Nás teší, že sa medzi nimi objavil aj slovenský brankár Július Hudáček.

Najlepší brankár – Július HUDÁČEK (Čerepovec)

Dvadsaťdeväťročný rodák zo Spišskej Novej Vsi vychytal dôležité štyri body v posledných dvoch zápasoch, a to proti dvom najlepším tímom Západnej konferencie. Inkasoval v nich jediný gól – pri výhre 4:1 nad CSKA Moskva. Potom nedostal gól od Petrohradu a prehral až po nájazdoch (0:1). Celkovo zaznamenal úspešnosť zákrokov 98,36 % a priemer 0,48 inkasovaného gólu. Aktuálne ťahá sériu 118 minút bez inkasovania. V prvom kole play-off narazí Severstaľ opäť na obhajcu titulu.

Pozri aj:
V play-off si zahrajú dvaja Slováci, Hudáčka čaká obhajca titulu!

Najlepší útočník – Linus Omark (Ufa)

Švédsky útočník nazbieral štyri body za gól a tri asistencie v dvoch víťazných zápasoch. Pripísal si v nich aj tri plusové body. Pri výhre nad Soči (3:1) skóroval a v súboji s Kazaňou (4:2) trikrát asistoval.

Najlepší obranca – Charles Genoway (Togliatti)

Brat útočníka Slovana Bratislava Colbyho Genowaya taktiež bodoval v oboch dueloch týždňa. Najskôr dvakrát asistoval pri triumfe nad Nižnekamskom (4:0) a ďalšiu prihrávku získal pri prehre so Soči (2:3). Zaznamenal aj päť striel na bránu a tri plusové body. V priemere odohral 22 minút a 46 sekúnd na zápas.

Najlepší nováčik – Eeli Tolvanen (Jokerit)

Osemnásťročný hviezdny Fín sa sal nováčikom týždňa šiestykrát v sezóne. Skóroval v oboch zápasoch – proti Petrohradu (5:3) i Rige (1:3). Do štatistík si zapísal aj dva plusové body, šesť striel a tri bodyčeky. Odohral v nich priemerne 15 minút a 52 sekúnd.

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   25.09.2018   ⇓
16:00 Jekaterinburg - Jarosl.
5:4 pp (1:2, 0:2, 3:0, 1:0)
Góly: 8. Milovzorov (Sexton), 45. Paré (Sexton), 50. Paré (Sexton, Dawes), 55. Golyšev (S. Da Costa, Paré), 63. Sexton – 13. Sannikov (Averin), 16. Loktionov (Nakládal, Kontiola), 31. Alexejev (Jurtajkin), 40. Sannikov (Averin, Jelesin)
16:00 Magnitogorsk - Čerepo.
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 4. Kaletnik (J. Birjukov), 30. Čibisov (J. Birjukov, Varfolomejev) – 14. Ashton (Bumagin, Boychuk)
18:30 CSKA - Soči
2:1 sn (1:0, 0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 15. Okulov (Pašnin, Šalunov), roz.SN: Šalunov – 35. Archipov (R. Rosén, Collins)
18:30 Riga - Jokerit
2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 39. Videll (Maione), 63. Videll – 51. A. Grant (Jormakka)
18:30 Slovan - Spartak
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 40. Grman (Virta) – 16. Kosov (Talalujev, Šaškov), 30. Zubov (Kutejkin), 44. Maxwell (Leščenko, Chochlačov), 59. Chochlačov