Čajkovského tím vyrovnal sériu, Hudáček inkasoval sedemkrát! + video

Autor: Marián Masaryk  /   05. marca 2018

V pondelok pokračovalo 10. play-off KHL šiestimi zápasmi aj s jedným Slovákom. Július Hudáček však nemal svoj de? a jeho Čerepovec prehral aj druhý zápas série prvého kola v Petrohrade.

SKA Petrohrad – Severstaľ Čerepovec 7:4 (1:1, 4:2, 2:1), stav série 2-0

Góly: 16. Daciuk (Belov, Gusev), 24. Gusev (Hersley, Karpov)(PP), 25. Tichonov (Thoresen, Vojnov), 32. Barabanov (Gavrikov, Kalinin), 34. Gusev (Karpov, Daciuk)(PP), 48. Daciuk, 52. Kablukov (Tichonov, Zubarev) – 4. Kagarlickij (Stasenko, Bumagin), 27. Kagarlickij (Mazur, Bumagin), 30. Ugarov (Karlin, Rybin), 54. Stránský (Mereskin, Mazur)
Strely: 38-22 (13-9, 10-6, 15-7), Trestné minúty: 4-6 (2-0, 0-4, 2-2), Brankári: Koskinen – HUD?ČEK

Čerepovec zaskočil favorita už vo štvrtej minúte, keď otvoril skóre Dmitrij Kagarlickij. Petrohrad sa postupne dostal do tempa a aj keď ho pribrzdilo prvé oslabenie v tomto play-off, ešte do prvej prestávky vyrovnal stav. V 16. minúte sa to postaral ďalším šikovným bekhendom Pavel Daciuk. Hudáček čelil v úvodnej tretine 13 strelám.

Druhá tretina priniesla divákov v Ľadovom paláci gólové hody. Na radosť domácich skončil väčšina z nich v Hudáčkovej sieti. Slovenský brankár inkasoval štyrikrát z 10 striel. Nikita Gusev využil obe presilové hry, prekonali ho aj Alexander Barabanov a Viktor Tichonov. SKA išlo do vedenia 3:1 dvoma gólmi za 50 sekúnd, no Kagarlickij s Alexejom Ugarovom vyrovnali stav na 3:3 v rozmedzí troch minút ešte do polovice zápasu. Koskinen ani dnes nemal svoj de? – za 40 minúty hry dostal tri góly z 15 striel.

V tretej tretine Petrohrad nedopustil prekvapenie, mal dvojnásobnú streleckú prevahu a ďalšie dva góly pridali Daciuk s Iľjom Kablukovom. Matej Stránský už iba skorigoval prehru Čerepovca 4:7, po ktorej prehráva v sérii 0-2 na zápasy. Hudáček inkasoval sedemkrát z 38 striel, Mikko Koskinen čelil 22 strelám. Gusev a Daciuk nazbierali po tri body za dva góly a asistenciu.

Tretí súboj série je na programe stredu v Čerepovci.

Zostava Petrohradu: Koskinen (Šesťorkin) – Gavrikov, Vojnov, Zubarev, Hersley, Zub, Belov, Rykov, Gale?uk – Gusev, Daciuk (C), Karpov – Kovaľčuk (A), Koskiranta, Thoresen – Barabanov, Šipačov, Kalinin (A) – Tichonov, Kablukov, Ketov

Zostava Čerepovca: HUD?ČEK (Artamkin) – Kornejev, Stasenko, Mazur, Jevsejenkov, Verjovkin (C), Kalašnikov, Višněvskij – Bumagin, Jašin, Kagarlickij (C) – Geraskin, Trubačov (A), Vovčenko – Ugarov, Karlin, Rybin (A) – Monachov, Mereskin, Stránský

Výsledky:

Západná konferencia:
Petrohrad – Čerepovec 7:4 (stav série 2-0)/Július Hudáček (CER)
CSKA Moskva – Spartak Moskva 1:0 (stav série 2-0)

Východná konferencia:
Kaza? – Chabarovsk 3:2 (stav série 2-0)
Ufa – Omsk 2:7 (stav série 1-1)
Čeľabinsk – Nižnekamsk 4:1 (stav série 2-0)
Jekaterinburg – Magnitogorsk 2:1 (stav série 1-1) /Michal Čajkovský (JEK) nehral