Petrohrad vynuloval CSKA a vyrovnal stav série + video

Autor: Marián Masaryk  /   31. marca 2018

V sobotu pokračovalo finále Západnej konferencie medzi armádnymi rivalmi druhým zápasom série v Petrohrade. Obhajca titulu vrátil CSKA úvodnú prehru a po výhre 2:0 vyrovnal sériu.

SKA Petrohrad – CSKA Moskva 2:0 (0:0, 2:0, 0:0), stav série 1-1

Góly: 21. Gusev (Šipačov), 31. Koskiranta (Kalinin, Kablukov)
Strely: 25-25 (9-7, 11-8, 5-10), Trestné minúty: 12-14 (0-4, 10-10, 2-0)

Mikko Koskinen zastavil všetkých 25 striel a so štvrtým čistým kontom v tomto play-off doviedol Petrohrad k výhre 2:0 nad CSKA v druhom domácom zápase konferenčného finále. Rozdielový gól strelil po 40 sekundách druhej tretiny Nikita Gusev, druhý pridal v strede duelu Jarno Korkiranta. Iľja Sokorin čelil v bráne hostí rovnako 25 strelám. Prostredná časť hry priniesla až tri šarvátky a po 10 trestných minút na oboch stranách. Obhajca titulu však nedopustil, aby cestoval do Moskvy za stavu 0-2 a vyrovnal stav série na 1-1. Tretí súboj je na programe v pondelok v hlavnom meste Ruska. Ten druhý sledovalo v Ľadovom paláci 12 415 divákov.

Zostava SKA: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Gavrikov, Chafizullin, Hersley, Zub, Jakovlev, Rykov – Kovaľčuk, Thoresen, Šipačov – Daciuk (C), Plotnikov, Gusev – Koskiranta, Tichonov, Barabanov – Kalinin, Kablukov, Ketov

Zostava CSKA: Sorokin (Johansson) – Robinson, Kiselevič, Marčenko, Nestěrov, Pašnin, Naumenkov (C), Sergejev – Telegin, Andronov, Ničuškin – Grigorenko, Popov, Kaprizov – Ľubimov, Karnauchov, Scott – Popugajev, Petrov, Svetlakov – Kuzmenko