Chcete vedieť, ako schudnúť alebo ako nabrať svaly? SlovakFitness.sk je tu pre vás!
Najlepšie správy z NHL nájdete na SlovakNHL.sk.
Vyberte si sezónu KHL:

MS 2018: Slováci doma jasne zdolali Lotyšov + video (príprava)

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~   20. 04. 2018   ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Slovenskí hokejisti začali v piatok domácu časť prípravy na MS v Dánsku. V Michalovciach privítali Lotyšov, ktorých zdolali 4:1.

SLOVENSKO – Lotyšsko 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 15. Bakoš (Miklík, Hovorka), 19. Miklík (Hovorka, Bakoš)(PP), 24. Valach (Bondra, Svitana), 36. Bondra (Valach, Rybár) – 30. Abols (Indrašis)
Trestné minúty: 12-8

Slováci hneď v úvode zápasu nevyužili presilovku, ale od záveru ôsmej minúty sa museli 74 sekúnd brániť v trojici proti piatim Lotyšom. Dvojnásobné oslabenie ubránili a v 15. minúte sa dočkali vedúceho gólu. Pripísal si ho na konto Martin Bakoš, ktorý zlízka usmernil za Čalpu strelu Miklíka. Ku koncu prvej tretiny si aj Slováci zahrali presilovku o dvoch hráčov. V nej si náskok ešte nezvýšili, ale druhé vylúčenie súpera potrestal práve Michel Miklík, ktorý presnou strelou oslávil jeho 100. zápas v reprezentácii.

Slovensko malo výborný vstup do druhej tretiny. V 24. minúte ho poslal do vedenia 3:0 delovkou spoza kruhu Juraj Valach. Domáce mužstvo neskôr nevyužilo v poradí štvrtú presilovku, a tak v strede duelu prvýkrát udreli Lotyši. Rýchly protiútok zakončil gólom na 1:3 Rodrigo Abols. V 36. minúte však obnovil trojgólový náskok Slovákov po peknom individuálnom prieniku Dávid Bondra. Asistenciu si pri jeho góle na 4:1 pripísal aj brankár Patrik Rybár.

V tretej tretine Slováci darovali Lotyšom až štyri presilovky, no ani jednu nedokázali premeniť na gól. Rybár ani Čalpa už neinkasovali, a tak domáci zvíťazili 4:1. Bolo to tretie víťazstvo slovenskej reprezentácie po sebe. Miklík, Bakoš, Valach, Bondra zaznamenali po góle a asistencii, Marek Hovorka dvakrát asistoval.

Odvetu s Lotyšskom odohrá Slovensko v sobotu od 17:00 v Poprade.

Predzápasové rozkorčuľovanie:
Zostava SLOVENSKA: Rybár (Hrenák) – Ďaloga, Jánošík, Fehérváry, Graňák, Čajkovský, Trška, Grman, Valach – Bakoš, Hovorka, Miklík – Sukeľ, Krištof, Paulovič – Cingeľ, Šimun, Kudrna – Bondra, Buc, Svitana

Zostava Lotyšska: Čalpa (Jucers) – Galvins, Sevcenko, Zile, Siksna, Salija, Balinskis, Bindulis, Bičevskis – Bukarts, Jevpalovs, Redlihs – Karsums, Abols, Indrašis – Cipulis, Pavlovs, Meija – Skvorcovs, Batna, Razgals

Príprava Slovenska na MS 2018 v Dánsku:

SLOVENSKO – Lotyšsko, 21. apríla, Poprad (17:00)
SLOVENSKO – Kórejská republika, 25. apríla, Piešťany (17:00)
SLOVENSKO – Francúzsko, 27. apríla, Nitra (17:00)
SLOVENSKO – Francúzsko, 28. apríla, Piešťany (17:00)

3:2 pp (1:2, 1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 15. K. Petrov (Grigorenko, Al. Popov), 39. Scott (V. Žarkov, Marčenko), 73. K. Petrov (Al. Popov) – 17. Lander (Manuchov, Sekáč), 19. Galijev (Tkačov)

20.04.2018
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 28. Svetlakov (Telegin, Kuzmenko) – 20. Azevedo (Lukojanov, Ohtamaa), 28. Lander (Azevedo), 60. Lander