Reprezentácia

MS 2018: Slovensko vyhralo štvrtý zápas v sérii! + video (príprava)

Autor: Marián Masaryk  /   21. apríla 2018

Slovenskí hokejisti hrajú v sobotu odvetu s Lotyšmi v Poprade v rámci domácej fázy prípravy na MS 2018 v Dánsku. Zdolali ich opäť pomerom 4:1 a pripísali si štvrtý triumf po sebe.

SLOVENSKO – Lotyšsko 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 9. Fehérváry (Gra?ák, Paulovič), 40. Hovorka (Bakoš, Čajkovský), 60. Kudrna (Hovorka)(EN), 60. Nagy (Čajkovský)(EN) – 25. Bukarts (PP)
Trestné minúty: 8-4

Slováci boli v prvej tretine aktívnejší a zaslúžene išli do vedenia. V deviatej minúte otvoril skóre delovkou spoza ľavého kruhu Martin Fehérváry, pre ktorého to bol prvý reprezentačný gól. Lotyši hrali v 15. minúte prvú presilovku, ale Denis Godla nekapituloval.

Lotyši mali v druhej tretine viac z hry aj vďaka ďalším trom presilovkám. V poradí druhú v zápase využil v 25. minúte na vyrovnávajúci gól Roberts Bukarts, ktorého strela príklepom spoza ľavého kruhu prešla za chrbát Godlu cez umne cloniaceho Abolsa. Slováci svoju jedinú početnú výhodu nezužitkovali, ale 44 sekúnd pred odchodom tímov do šatní išli do vedenia 2:1. Marek Hovorka dorazil puk za Kristersa Gudlevskisa po prieniku a prihrávke Bakoša.

V tretej tretine sa Lotyši nezmohli na vyrovnanie, a tak víťazstvo Slovenska 4:1 spečatili v záverečnej minúte gólmi do prázdnej brány Andrej Kudrna a Ladislav Nagy. Hovorka pridal ku gólu asistenciu, Michal Čajkovský ich nazbieral dve. Slováci vyhrali štvrtý zápas po sebe, posledné tri zhodným výsledkom 4:1. Dvojzápas s Lotyšmi ovládli pomerom 8:2.

V poradí siedmy prípravný zápas odohrá Slovensko v stredu v Piešťanoch proti Kórejskej republike.

Zostava SLOVENSKA: Godla (Hrenák) – Grman, Valach, Ďaloga, Jánošík, Čajkovský (A), Trška, Fehérváry, Gra?ák – Bondra, Buc, Svitana – Bakoš (A), Hovorka, Kudrna – Nagy (C), Šimun, Cingel – Sukeľ, Krištof, Paulovič

Zostava Lotyšska: Gudlevskis (Calpa) – Zile, Balinskis, Rubins, Siksna, Galvinš, Salija, Ševčenko, Jevpalovs – Bukarts (C), Pavlovs, Redlihs – Karsums (A), Abols, Indrašis (A) – Cipulis, Batna, Meija – Krastenbergs, Bičevskis, Razgals

Pozri aj:
MS 2018: Slováci doma jasne zdolali Lotyšov + video (príprava)

MS 2018: Slováci v odvete zdolali Nemcov rozdielom triedy (príprava)

MS 2018: Slováci zdolali strieborných medailistov z Pjongčangu! (príprava)

MS 2018: Odveta Slovákom nevyšla. Majster im nadelil sedmičku! + video (príprava)

MS 2018: Švédi naložili Slovákom poltucet + video (príprava)