Reprezentácia

Slováci majú za sebou premiéru s Kóreou. Tesný triumf zariadila posila z NHL + video (príprava)

Autor: Marián Masaryk  /   25. apríla 2018

Slovenskí hokejisti odštartovali záverečnú časť prípravy na MS 2018 v Dánsku. V stredu privítali v Piešťanoch hráčov z Južnej Kórei, ktorých zdolali tesne 2:1.

SLOVENSKO – Južná Kórea 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 42. Jurčo (Čajkovský, Gra?ák)(PP), 54. Jánošík (Hovorka, Jurčo) – 34. Ki-Sung (Čin-Hui)
Trestné minúty: 4-10, Brankári: Godla - Dalton

Tomáš Jurčo strelil v úvode druhej tretiny vyrovnávajúci gól na 1:1 v presilovej hre a šesť minút pred koncom zápasu asistoval pri víťaznom presnom zásahu Adama Jánošíka. Jedna z dvoch posíl zo zámoria v zostave tak najviac prispela k výhre Slovenska 2:1 v historicky prvom súboji s Južnou Kóreou. Denisa Godlu prekonal iba Ki-Sung Kim, ktorý v 34. minúte posielal nováčika v elitnej kategórii do vedenia 1:0. V kórejskej bráne stál rodený Kanaďan Matt Dalton, ktorý v minulosti pôsobil v KHL. Po zápase si ešte oba tímy zahrali skúšobné samostatné nájazdy, v ktorých Slováci vyhrali 4:1.

Slovensko čaká v príprave už iba dvojzápas s Francúzskom. Prvý súboj je na programe v piatok v Nitre. Zverenci Craiga Ramsaya aktuálne ťahajú sériu piatich triumfov po úvodných dvoch prehrách s úradujúcimi majstrami sveta vo Švédsku.

Zostava SLOVENSKA: Godla - Jaroš, Jánošík, Gra?ák, Fehérváry, Čajkovský, Grman, Valach - Jurčo, Krištof, Nagy - Paulovič, Marek Hovorka, Mikúš - Kudrna, Šimun, Cingeľ - Svitana, Buc, Bondra

Zostava Južnej Kórei: Dalton - Kim Won-džun, Young, Regan, I Don-ku, O Hjun-ho, Plante, Song Hjun-čol, Seo Jeong-džun - Kim Won-džung, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu - Radunske, I Jung-jun, Swift - Šin Sang-hun, Čcho Min-ho, An Čin-hi - I Čong-han, Džeon Džung-wu

Pozri aj:
MS 2018: Slovensko vyhralo štvrtý zápas v sérii! + video (príprava)

MS 2018: Slováci doma jasne zdolali Lotyšov + video (príprava)

MS 2018: Slováci v odvete zdolali Nemcov rozdielom triedy (príprava)

MS 2018: Slováci zdolali strieborných medailistov z Pjongčangu! (príprava)

MS 2018: Odveta Slovákom nevyšla. Majster im nadelil sedmičku! + video (príprava)

MS 2018: Švédi naložili Slovákom poltucet + video (príprava)