Článok

Ktorí hráči z KHL sa zúčastnia MS 2018? Rusov bude 20, Slovák jediný

Marián Masaryk | 04.05.2018
Už dnes štartujú MS v hokeji 2018 v Dánsku prvými štyrmi zápasmi. V polovici zo 16 účastníkov šampionátu má zastúpenie KHL. Pozrite si prehľad všetkých!

Nie je prekvapením, že takmer celá ruská zostava je zložená z hráčov KHL. Siedmich zástupcov má tohtoročný finalista CSKA Moskva, vlaňajší šampión Petrohrad až ôsmich. Tréner Iľja Vorobiov však nezobral na turnaj nikoho z majstrovského mužstva Kazane.

Druhý najvyšší počet zástupcov nadnárodnej súťaže majú Lotyši, väčšinu z rižského Dinama. Na treťom mieste je Bielorusko, ktorého kostru zase tvoria hráči Minska. Slováci majú v tíme jediného hráča z KHL, a to obrancu Michala Čajkovského z Avtomobilistu.


Rusko (20)

Vasilij Košečkin, Alexej Bereglazov (obaja Magnitogorsk), Iľja Sorokin, Nikita Nesterov, Bogdan Kiselevič, Kirill Kaprizov, Michail Grigorenko, Sergei Andronov, Maxim Šalunov (všetci CSKA), Igor Šesťorkin, Vladislav Gavrikov, Dinar Chafizullin, Jegor Jakovlev, Pavel Dacjuk, Nikita Gusev, Alexander Barabanov, Iľja Kablukov (všetci Petrohrad), Alexej Byvaľcev (Chabarovsk), Iľja Michejev (Omsk), Nikita Triamkin (Jekaterinburg)

Lotyšsko (13)

Guntis Galviňš, Kristaps Zile, Uvis Balinskis, Vitalijs Pavlovs, Gints Meija, Gunars Skvorcovs, Oskars Batna, Frenks Razgals, Nikita Jevpalovs, Mikelis Redlihs (všetci Riga), Martiňš Karsums (Spartak), Kristaps Sotnieks (Togliatti), Miks Indrašis (Dynamo Moskva)

Bielorusko (11)

Dmitrij Korobov, Kristian Chenkeľ, Jevgenij Lisovec, Jevgenij Kovyršin, Alexander Pavlovič, Charles Linglet, Alexander Kitarov, Jegor Šarangovič, Sergej Drozd (všetci Minsk), Pavel Vorobej (Kunlun), Geoff Platt (CSKA)

Fínsko (6)

Marko Anttila, Pekka Jormakka, Mika Niemi, Olli Palola, Tommi Kivistö (všetci Jokerit), Veli-Matti Savinainen (Kunlun)

Dánsko

Jesper Jensen Aabo, Oliver Lauridsen, Nicklas Jensen, Peter Regin (všetci Jokerit), Philip Larsen (Ufa)

Česko (5)

Michal Jordán (Chabarovsk), Andrej Nestrašil, Adam Polášek (Nižnekamsk), Robin Hanzl (Spartak), Roman Horák (Viťaz)

Švédsko

Magnus Hellberg (Kunlun), Dennis Everberg (Nižnekamsk), John Norman (Jokerit)

SLOVENSKO

Michal Čajkovský (Jekaterinburg)

Turnaj v Kodani a Herningu trvá od 4. do 20. mája. Slovensko čaká prvý súboj v sobotu večer proti Česku.

Nominácia Slovenska na MS 2018 v Dánsku:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Liiga), Marek Čiliak (Brno), Patrik Rybár (Mountfield HK)

Obrancovia: Adam Jánošík (Liberec), Michal Čajkovský (Jekaterinburg, KHL), Marek Ďaloga (Sparta Praha), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn, Švéd.), Dominik Graňák (Mountfield HK), Mário Grman (Chomutov), Christián Jaroš (Belleville, AHL), Andrej Sekera (Edmonton)

Útočníci: Pavol Skalický (Mladá Boleslav), Martin Bakoš (Liberec), Lukáš Cingel (Mountfield HK), Dávid Bondra, Patrik Svitana, Dávid Buc (všetci Poprad), Michal Krištof (Kärpät Oulu, Liiga), Juraj Mikúš (Litvínov), Marcel Haščák (Brno), Tomáš Marcinko (Třinec), Andrej Kudrna (Sparta Praha), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja Košice), Tomáš Jurčo (Chicago)

Program Slovenska na MS 2018 v Dánsku:

Česko – SLOVENSKO, sobota, 5. mája (20:15)
SLOVENSKO – Švajčiarsko, nedeľa, 6. mája (20:15)
Rakúsko – SLOVENSKO, utorok, 8. mája (16:15)
SLOVENSKO – Francúzsko, štvrtok, 10. mája (16:15)
SLOVENSKO – Švédsko, sobota, 12. mája (12:15)
Rusko – SLOVENSKO, pondelok, 14. mája (16:15)
Bielorusko – SLOVENSKO, utorok, 15. mája (16:15)


Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   13.11.2018   ⇓
17:00 Kazaň - Slovan
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 18. Galijev (An. Popov, Tkačov), 34. Galijev (Tkačov) – 15. Lunter
17:00 Nižnekamsk - Riga
3:4 (0:0, 0:2, 3:2)
Góly: 50. E. Galimov (Padakin, Bryncev), 54. Jo. Nättinen (Puustinen, Polášek), 60. Jo. Nättinen (Ruohomaa, Puustinen) – 25. Meija (Videll), 36. Clark (McMillan), 45. Meija (Džerinš, Gegeris), 50. Marenis (Myttynen)
17:00 N. Novgorod - CSKA
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 4. Andronov (Kalinin, Hansen), 50. Tolčinskij (Vey), 59. M. Robinson (Hansen)

14.11.2018
13:30 Novosibirsk - Kunlun
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Góly: 2. Kazakov (Sajustov), 38. Brulé – 17. Latta (Mertl, Viklund), 51. Bartulis (Yip), 52. Fontain (Mertl), 60. Latta
14:30 Astana - Chabarovsk
5:6 (3:4, 1:2, 1:0)
Góly: 5. A. Petersson (Cormier), 16. A. Petersson (H. Karlsson), 20. Michajlis (Dietz, H. Karlsson), 30. R. Starčenko, 44. Cormier (Makljukov, Dallman) – 10. Vj. Ušenin (Korjagin, Vj. Ušenin), 14. Rudenkov, 15. Gorškov (Vj. Ušenin, Vl. Ušenin), 17. Železkov (Veličkin), 22. Rasskazov, 31. A. Lazarev
17:30 Omsk - D. Moskva
0:3 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 20. Kagarlickij (Hietanen, I. Makarov), 26. Kagarlickij, 27. Brjukvin
17:30 Minsk - Magnitogorsk
0:0 (0:0, -:-, -:-)
Góly:
17:30 Jokerit - Čerepovec
3:0 (1:0, -:-, -:-)
Góly: 8. Jensen Aabo (Mäki), 32. Jensen Aabo (O'Neill), 35. Kivistö (Lepistö, Manninen)
17:30 Petrohrad - Vladivosto.
2:1 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 27. Rundblad (Prochorkin, N. Gusev), 31. Prochorkin (Tokranov) – 8. Glazačev (Serebrjakov, A. Strelcov)
17:30 Soči - Jaroslavľ
1:2 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 24. Polunin (O'Dell, J. Alexandrov) – 5. Nakládal (Kajumov), 25. Apalkov (Averin)
17:30 Spartak - Jekaterinbur.
1:3 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 30. Zubov (Daugavinš) – 9. Sexton (Paré), 29. A. Garejev (Trjamkin), 32. Sexton
17:30 Víťaz - Čeľabinsk
1:2 (0:1, -:-, -:-)
Góly: 20. Kravcov (Glinkin, Polygalov), 32. Stoa (Thomas)

15.11.2018
17:00 Kazaň - CSKA
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
17:00 Nižnekamsk - Slovan
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
17:00 N. Novgorod - Riga
-:- (-:-, -:-, -:-)
Góly:
Najbližšie zápasy Slovana
15. 11. 17:00  Nižnekamsk - Slovan
17. 11. 15:00  N. Novgorod - Slovan
19. 11. 17:30  CSKA - Slovan
23. 11. 18:30  Slovan - Víťaz
Najnovšie články

© 2010 - 2018 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist