Článok

KHL mení bodovací systém a chce sa rozširovať ďalej do Európy

SlovakKHL.sk | 30.08.2018
Hoci sezóna v KHL sa začína už v sobotu, vedenie súťaže na poslednú chvíľu schválilo podstatnú zmenu pravidiel. Tiež však avizovalo záujem o ďalšie rozširovanie súťaže o tímy zo západnejšej časti Európy.

Ako sme už informovali, KHL zvažovala zmenu bodovacieho systému po vzore NHL. Predstavenstvo o návrhu hlasovalo a zmenu odobrilo. Už tak nebudeme poznať trojbodové víťazstvá, ktoré tímy získavali za triumf v normálnom hracom čase.

Od aktuálnej sezóny 2018/19 sa budú za víťazstvá udeľovať len dva body, bez ohľadu na to, či tím vyhrá po 60 minútach, po predĺžení alebo po nájazdoch. Bod sa, tak ako doteraz, bude udeľovať za remízu v normálnom hracom čase.

Ďalšie rozširovanie? Prečo nie...

Vedenie KHL sa už pripravuje aj na iné potenciálne zmeny. V novom desaťročí by chcelo rozšíriť zásah súťaže viac do západnej časti Európy. Nebude to však len za cenu rozširovania počtu účastníkov. Ekonomicky slabé kluby by z mapy súťaže mohli vypadnúť.

„Chceme, aby bola KHL silná liga, ekonomicky aj športovo. Jednotlivé tímy nahradíme. Možno uvidíme v lige ďalšie zahraničné tímy. Rokujeme aj s francúzskym tímom. Veľký potenciál vidíme aj v krajinách ako Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko,“ povedal predseda predstavenstva Gennadil Timčeno pre Sport-Express.

Šéf súťaže Alexander Medvedev by rád ligu rozšíril aj o ďalší tím zo severu Európy. V súčasnosti v KHL hráva fínsky Jokerit, no veľký záujem má o švédske kluby.

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   19.04.2019   ⇓

01.01.1970

01.09.2018
Gagarinov pohár 2019
CSKA Moskva
Avangard Omsk
4
0
PLAY-OFF
Západ
Východ
3. kolo
CSKA
Petrohrad
4
3
Omsk
Ufa
4
2
2. kolo
CSKA
D. Moskva
4
1
Jekaterinburg
Ufa
1
4
Petrohrad
Jaroslavľ
4
1
Astana
Omsk
1
4
1. kolo
CSKA
Víťaz
4
0
Jekaterinburg
Čeľabinsk
4
0
Petrohrad
Spartak
4
2
Astana
N. Novgorod
4
3
Jaroslavľ
Soči
4
2
Magnitogorsk
Ufa
2
4
Jokerit
D. Moskva
2
4
Omsk
Kazaň
4
0
Najnovšie články

© 2010 - 2019 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist