Článok

Štartuje 11. ročník KHL. Opäť so Slovanom, ale s niekoľkými zmenami

SlovakKHL.sk | 31.08.2018
Už v sobotu sa začne druhá desiatka sezón v Kontinentálnej hokejovej lige. V poradí 11. sezóna prinesie opäť boje o Gagarinov pohár, opäť v nej bude hrať aj bratislavský Slovan, ale nie všetko zostane rovnaké oproti tej predchádzajúcej.

Najnovšou zmenou je nový bodovací systém. V prvých desiatich sezónach dostávali tímy za víťazstvá tri i dva body. Tri, ak vyhrali v normálnom hracom čase. Od teraz bude všetko po vzore NHL – za akékoľvek víťazstvo sa získajú len dva body. To je predpoklad toho, že tento ročník by mohol byť jedným z tých najzaujímavejších v doterajšej histórii. Minimálne najvyrovnanejších.

Pozri aj:
KHL MENÍ BODOVACÍ SYSTÉM A CHCE SA ROZŠIROVAŤ ĎALEJ DO EURÓPY


Podstatnou zmenou ja aj zloženie účastníkov. Vedenie súťaže oznámilo, že pre zvýšenie stability súťaže odstráni ekonomicky najnestabilnejšie tímy. Toto kritérium nakoniec neprialo Čerepovcu, Jugre a Togliatti. Pre vzostupný trend dostal prvý menovaný tím výnimku, zvyšné dva vypadli.

V ročníku 2018/19 bude teda hrať 25 tímov a každý odohrá rekordný počet 62 zápasov v základnej časti. V priemere sa odohrá 4,96 zápasu na deň, čo je menej oproti minulej sezóne vďaka úpravám v kalendári.

Dlhodobá časť sezóny sa začne zajtra zápasom o Otvárací pohár medzi majstrovskou Kazaňou a víťazom základnej časti, Petrohradom. Základná časť sa bude hrať do 22. februára a play-off sa začne o tri dni neskôr. Nového šampióna spoznáme najneskôr 25. apríla.

Bratislavský Slovan sa dotkla zmena v zložení účastníkov tým, že sa presťahoval z Bobrovovej divízie do Tarasovovej. V ročníku sa odohrá niekoľko špeciálnych zápasov a aj v nich bude slovenský zástupca zainteresovaný – odohrá dva zápasy World Games vo Viedni. Koncom októbra si v nich zmeria sily s CSKA a Petrohradom.

Pozri aj:
KHL PREDSTAVILA WORLD GAMES. ÚČASTNÍKOM BUDE AJ SLOVAN

Pokiaľ ide o špeciálne zápasy, tradíciou je Zápas hviezd, ktorý je súčasťou Hviezdneho týždňa. Tento rok sa uskutoční v Tatarstane. Zábava sa začne 12. januára v Nižnekamsku, kde sa uskutočnia exhibície nižších líg. Kazaň následne privíta 19. januára súťaže zručností a o deň neskôr samotnú exhibíciu KHL. Časti programu sa budú konať aj v Almetyevsku.

A kto patrí medzi favoritov ročníka? Samozrejme, medzi nich bude patriť obhajca titulu z Kazane, ale bookmakeri veria viac dvom tímom – moskovskému CSKA a petrohradskému SKA. Skupinu favoritov uzatvára Ufa.

Naopak, medzi najväčších outsiderov patria Riga, Vladivostok, Chabarovsk a Čerepovec. Slovan na tom nie je omnoho lepšie. Je len pred touto skupinou mužstiev.

Pred štartom sezóny je na súpiskách tímov 20 hráčov spod Tatier. Mimo slovanistov sú to brankár Július Hudáček v Spartaku, útočník Viliam Čacho v Jokerite (bude hrávať prevažne za juniorský tím v Liige) a útočník Marek Hrivík, ktorý sa po návrate zo zámoria pokúsi preraziť v drese Viťazu.

Pozri aj:
HRIVÍK SKÓROVAL PROTI HUDÁČKOVI A TEŠIL SA AJ Z VÝHRY + VIDEO (PRÍPRAVA)Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   19.04.2019   ⇓

01.01.1970

01.09.2018
Gagarinov pohár 2019
CSKA Moskva
Avangard Omsk
4
0
PLAY-OFF
Západ
Východ
3. kolo
CSKA
Petrohrad
4
3
Omsk
Ufa
4
2
2. kolo
CSKA
D. Moskva
4
1
Jekaterinburg
Ufa
1
4
Petrohrad
Jaroslavľ
4
1
Astana
Omsk
1
4
1. kolo
CSKA
Víťaz
4
0
Jekaterinburg
Čeľabinsk
4
0
Petrohrad
Spartak
4
2
Astana
N. Novgorod
4
3
Jaroslavľ
Soči
4
2
Magnitogorsk
Ufa
2
4
Jokerit
D. Moskva
2
4
Omsk
Kazaň
4
0
Najnovšie články

© 2010 - 2019 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist