Článok

CHL: Banská Bystrica si pripísala prvý triumf v sezóne! + video

Marián Masaryk | 01.09.2018
Úradujúci slovenský majster odohral v sobotu druhý zápas piatej sezóny Hokejovej ligy majstrov. Banská Bystrica v ňom zdolala švajčiarske Lugano 5:2 a získala prvé tri body.


Banská Bystrica – Lugano 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Góly: 17. Asselin (Faille, Marshall), 25. Zigo (Miller, Higgs), 27. Marshall (Faille), 38. Faille (TS), 49. Zigo (Higgs, Asselin)(PP) – 21. Hofmann (TS), 29. Lajunen (Chorney)(PP)
Strely: 23-19, Trestné minúty: 8-12


Bystričanov v prvej tretine podržal americký brankár Williams, ktorý chytil všetkých sedem striel hostí. Domáci tím ich na Lotyša Merzlikinša vyslal šesť, no jedna z nich skončila za jeho chrbtom. V 17. minúte ho v druhej presilovej hre slovenského mužstva v zápase prekonal Kanaďan Guillaume Asselin, ktorý efektným bekhendom zakončil akciu elitnej formácie.

Druhá tretina sa pre slovenského majstra nezačala najlepšie. Už po 18 sekundách hry si Gregory Hofmann vypýtal trestné strieľanie, keď ho Mihálik zastavil faulom v čistej gólovej šanci. Hráč Lugana sa nemýlil a vyrovnal stav duelu na 1:1. Bystrica však potom zaskočila súpera dvoma gólmi za dve a pol minúty. V 25. minúte pretlačil puk za chrbát Merzlikinša Tomáš Zigo a v 27. minúte sa presadil Benjamin Marshall presnou strelou spoza kruhov. Lugano sa rýchlo spamätalo a v 29. minúte znížil stav na 2:3 pri početnej výhode Jani Lajunen, ktorý na dvakrát prekonal ležiaceho Williamsa. Päťgólovú tretinu zavŕšilo úspešné trestné strieľanie Érica Failleho, ktorý v 38. minúte poslal Bystricu do vedenia 4:2.

V tretej tretine sa Lugano samo obralo o šancu vrátiť sa do zápasu vylúčeniami. Bystrici darovalo presilovku o dvoch hráčov, ktorú v 50. minúte zužitkoval Zigo a zvýšil náskok domácich na konečných 5:2. V závere duelu sa ešte ubránili presilovke Lugana a tešili sa z prvej výhry v tejto sezóne Ligy majstrov. Williams k nej prispel 17 zákrokmi, Merzlikinš čelil 23 strelám.Zostava Bystrice: Williams (Baroš) – Mihálik (A), Marshall, Miller, Kubka, Brejčák, Sloboda, Biro – Tamáši, Faille (A), Asselin – Zigo, Higgs, Sýkora (TS) – Šťastný, Surový (C), Varga – Gabor, Češík, Belluš – GiľákZostava Lugana: Merzlikins (Müller) – Chorney, Riva, Jecker, Ronchetti, Matewa, Wellinger – Romanenghi, Lapierre (A), Hofmann – Bürgler (C), Lajunen, Klasen – Walker, Sannitz (A), Reuille (TS) – Jörg, Morini, Cunti – HaussenerTretí zápas v základnej skupine H odohrajú Bystričania v piatok v Lugane. Po dvoch dueloch sú v tabuľke tretí s tromi bodmi za doposiaľ nezdolanou Plzňou a Jyväskylä. Lugano je posledné bez bodu.

Výsledky 3. hracieho dňa 5. sezóny CHL:

Plzeň – Jyväskylä 4:2 /P. Čerešňák (PLZ) 0+0
Zürich – Frölunda 3:2 SN
Banská Bystrica – Lugano 5:2 /T. Zigo (BB) 2+0
Växjö – Salzburg 5:2 Viedeň – Aalborg 2:3 PP
Cardiff – Bern 2:3 PP

Program Banskej Bystrice v základnej skupine H:

Banská Bystrica – Jyväskylä 1:6
Banská Bystrica – Lugano 5:2
Lugano – Banská Bystrica (7.9., 19:45)
Jyväskylä – Banská Bystrica (9.9., 18:00)
Plzeň – Banská Bystrica (9.10., 17:00)
Banská Bystrica – Plzeň (17.10., 17:00)

Pozri aj:
CHL: SLOVENSKÝ MAJSTER NA ÚVOD SEZÓNY S DEBAKLOM OD OBHAJCU TITULU + VIDEO

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Najnovšie články

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist