Článok

Slovan doplatil na vylúčenia a zahodené šance. V Čeľabisnku prehral na nulu + video

Marián Masaryk | 04.09.2018
Bratislavský Slovan odohral v utorok druhý zápas tejto sezóny na ľade Čeľabinska. Tentoraz nedokázal skórovať ani raz z množstva šancí a keďže Traktor využil tri presilovky, prehral 0:3.

Traktor Čeľabinsk – SLOVAN BRATISLAVA 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 19. Bergström (Gynge, Bailen)(PP), 27. Poltgalov (Gynge)(PP), 59. Polygalov (Bailen)(PP)
Strely: 28-32 (6-11, 14-11, 8-10), Trestné minúty: 4-10 (2-4, 0-4, 2-2)
Brankári: Demčenko – Čiliak

Slovan hral už po 81 sekundách hry v oslabení po tom, ako Grman nešťastne vyhodil puk rovno do hľadiska. Ubránil sa a vzápätí si zahral vôbec prvú presilovú hru v tejto sezóne. Veľmi blízko k otváraciemu gólu bol v nej Taffe, ale zblízka trafil iba tyčku Demčenkovej brány. Prvú väčšiu šancu Čeľabinska spálil až v 17. minúte Polygalov, ktorý mohol vyťažiť z chybnej rozohrávky Gelinasa. Netrafil však Čiliakovu bránu. V 18. minúte hrali domáci druhú presilovku a tentoraz ju využili. O prvý gól Traktora v tomto ročníku sa postaral Alexander Bergström, ktorý prekonal Čiliaka zo šiestej strely jeho tímu v zápase. Slovan bol síce v úvodnej tretine strelecky aktívnejší, ale Demčenko chytil všetkých jeho 11 pokusov.

V úvode druhej tretiny mohol Slovan vyrovnať skóre, no Virta zblízka nedokázal dostať puk za Demčenka. Na opačnej strane Schaus zastavil unikajúceho Šolochova faulom a Traktor hral tretíkrát v zápase v početnej výhode. Na druhý gól ju premenil Igor Polygalov, ktorý využil zmätok v zadných radoch Slovana a prekonal Čiliaka. Zakrátko mohli hostia streliť kontaktný gól, ale Řepík nezakončil prečíslenie troch proti dvom ideálne. V 29. minúte pomohla Demčenkovi tyčka jeho brány po tečovanej strele Hederu od modrej čiary. Kým v prvej polovici tretiny bol aktívnejší Traktor, druhá patrila Slovanu. Mal niekoľko dobrých šancí, no Demčenko všetky zlikvidoval. Posledné dve minúty hrali domáci ďalšiu presilovku, ale náskok si nezvýšili.

Tretia tretina sa začala aktívnou hrou na oboch stranách. V 43. minúte mal kontaktný gól na hokejke Sukeľ, ale v ideálnej pozícii z medzikružia trafil iba do Demčenka. V 47. minúte sa natlačil pred Čiliakovu bránu Bergström, ale vďaka Gelinasovi sa mu nepodarilo lepšie zakončiť. V strede tretiny si Slovan zahral presilovku, ale veľmi mu nevyšla. V 54. minúte pomohla Čiliakovi bránková konštrukcia po peknej akcii a strele Rybakova, ktorý mohol definitívne zlomiť odpor hostí. Slovan to v závere skúsil bez brankára, ale potom ho oslabil faulom Schaus. Už po ôsmich sekundách využil presilovku Polygalov, ktorý spečatil triumf Traktora 3:0. Demčenko chytil všetkých 32 striel, Čiliak inkasoval trikrát z 28 pokusov.

Tretí a posledný zápas úvodného výjazdu sezóny odohrá Slovan vo štvrtok v Jekaterinburgu.

Zostava Traktora: Demčenko (Sudnicin) – Bailen, Šinin (C), Borodkin, Riasenskij, Chlystov, Nikitin, Isajev, Želdakov – Szczechura (A), Gynge (A), Bergström – Penkovskij, Glinkin, Polygalov – Šolochov, Stoa, Kravcov – Gubarev, Rybakov, Kokujov

Zostava SLOVANA: Čiliak (Štěpánek) – Gélinas, Sersen (C), Grman, Meszároš (A), Jánošík, Schaus, Hedera, Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Súkeľ – Buc, Šimun, Hrnka

0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Góly: 14. Chochrjakov, 40. Kadejkin, 44. Hartikainen (Koledov, Fjodorov), 50. M. Majorov (Larsen, Metsola), 59. Burdasov (Chochrjakov, M. Majorov)
18:00 Omsk - Chabarovsk
4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 17. I. Michejev (Širokov), 40. Franson (I. Michejev, J. Medvedev), 47. Zernov (J. Medvedev), 65. Širokov (Zernov) – 3. Filippi (T. Zohorna), 15. Rudenkov (Turbin), 32. J. Kolář (Železkov, Rudenkov)
18:00 Kazaň - Novosibirsk
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 4. Sekáč (Lander, Azevedo), 28. A. Potapov (Lukojanov), 43. Klinkhammer (Azevedo) – 7. Bertrand (Morozov), 33. Romancev
18:00 Nižnekamsk - Kunlun
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 13. Savinainen (V. Lajunen, Fontaine), 55. Jüe
18:30 D. Moskva - Astana
2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 37. I. Nikulin (Mozer, Zackrisson), 47. Hietanen (Koivisto) – 23. Frattin (Michajlis, A. Petersson), 53. Dallman (Bochenski, Frattin), 64. Frattin (Michajlis)