Článok

Slovan konečne zabodoval naplno. Čiliak vychytal prvý triumf v sezóne! + video

Marián Masaryk | 11.09.2018
Bratislavský Slovan si pripísal prvé víťazstvo v ročníku 2018/19. Pred vlastnými fanúšikmi zdolal v utorok Čerepovec 2:1 najmä vďaka výbornému výkonu brankára.

SLOVAN BRATISLAVA – Severstaľ Čerepovec 2:1(0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 26. Sukeľ (Virta)(PP), 40. Liška (Lunter) – 41. Boychuk (Stránský, Ashton)(PP)
Strely: 20-29 (7-9, 9-8, 4-12), Trestné minúty: 14-16 (4-2, 6-14, 4-0)
Brankári: Čiliak – Furch

Slovan už v tretej minúte zle striedal a daroval Čerepovcu prvú presilovku. Väčšiu gólovú šancu si v nej však nevypracoval a Čiliak bol takmer bez práce. Tímy hrali potom vyrovnanú partiu až do 11. minúty, keď putoval na trestnú lavicu Meszároš. V druhej presilovke Severstaľu mal prvú veľkú možnosť na otvárací gól Stránský, ale z ideálnej pozície medzi kruhmi trafil iba do Čiliaka. V závere oslabenia mohol udrieť Slovan, no Kloka v čistej šanci pred bránou vychytal Furch. Pri tomto brejku si zároveň domáci vypýtali faul, a tak sa po chvíli hrania 4 proti 4 začala úvodná presilovka Slovana. Rovnako ako súper, ani on z nej nič nevyťažil. V samom závere tretiny mal vedúci gól na hokejke Klok, ale zblízka napálil puk opäť len do pripraveného Furcha. Skóre sa tak nemenilo.

V úvode druhej tretiny bolo rušno pred obomi bránami. Najskôr sa zaskvel Furch po rýchlej strele Luntera a potom na opačnej strane čaroval Čiliak pri veľkých šanciach Rybina a ex-slovanistu Boychuka. V 24. minúte dostal Veriovkin menší i osobný trest za úder ho hlavy a krku. Slovan druhú presilovku v zápase využil, keď dve sekundy pred jej skončením skóroval Matúš Sukeľ. Slovan neskôr ubránil dve oslabenia po sebe a v 34. minúte mohol viesť 2:0. Hrnkovu tvrdú strelu z ľavého kruhu však Furch vyrazil. V poslednej minúte tretiny však už nemal nárok na zakončenie Adam Lišku, ktorému Lunter po rýchlom prečíslení nabil na strelu z prvej spoza kruhov. Gól musel odobriť video rozhodca, pretože hneď po ňom Grman vrazil do Furcha. Pri odchode do šatní sa ešte pochytili Červený s Kuľašom, ktorí dostali po dve trestné minúty.

Slovan začal tretiu tretinu veľmi zle. Už po štyroch sekundách hry fauloval Gelinas a Čerepovec hral presilovku 4 proti 3. Zahral ju ukážkovo a Zach Boychuk prekonal Čiliaka, aby znížil stav duelu na 1:2. Po góle boli hostia aktívni a takmer sa im podarilo vyrovnať, ale Gelinasov ďalší faul tentoraz pomohol Slovanu neinkasovať. Presilová hra však Severstaľu nevyšla. V 51. minúte mal Čiliak šťastie, pretože Ashton zblízka netrafil jeho odkrytú bránu. Vzápätí pomohla slovenskému brankárovi tyčka po zakončení Geraskina z veľkého uhla. Čerepovec sa snažil vyrovnať a na strely vyhral v tretine 12:4, ale Čiliaka už nikto neprekonal. S 28 zákrokmi tak doviedol Slovan k výhre 2:1, prvej v sezóne. Furch opustil duel s 18 zákrokmi. Sledovalo ho iba 5162 divákov, najmenej od vstupu Slovana do KHL.

Sukeľov otvárací gól:

Tretí a posledný zápas úvodnej domácej série odohrá Slovan vo štvrtok proti Dynamu Moskva. Po piatich dueloch sezóny zostáva na predposlednom mieste v Západnej konferencii s tromi bodmi a o skóre práve za jeho najbližším súperom.

Zostava SLOVANA: Čiliak (Štěpánek) – Sersen, Gelinas, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Sukel' – Buc, Šimun, Hrnka.

Zostava Čerepovca: Furch (Artamkin) – Kuľaš, Kulda, Kornejev, Verjovkin, Kudako, Malevič, Syčuškin – Stránský, Boychuk, Ashton – Geraskin, Trubačov, Vovčenko – Rybin, Jašin, Bumagin – Zacharčuk, Karlin, Monachov – Lap

0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Góly: 14. Chochrjakov, 40. Kadejkin, 44. Hartikainen (Koledov, Fjodorov), 50. M. Majorov (Larsen, Metsola), 59. Burdasov (Chochrjakov, M. Majorov)
18:00 Omsk - Chabarovsk
4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 17. I. Michejev (Širokov), 40. Franson (I. Michejev, J. Medvedev), 47. Zernov (J. Medvedev), 65. Širokov (Zernov) – 3. Filippi (T. Zohorna), 15. Rudenkov (Turbin), 32. J. Kolář (Železkov, Rudenkov)
18:00 Kazaň - Novosibirsk
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 4. Sekáč (Lander, Azevedo), 28. A. Potapov (Lukojanov), 43. Klinkhammer (Azevedo) – 7. Bertrand (Morozov), 33. Romancev
18:00 Nižnekamsk - Kunlun
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 13. Savinainen (V. Lajunen, Fontaine), 55. Jüe
18:30 D. Moskva - Astana
2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 37. I. Nikulin (Mozer, Zackrisson), 47. Hietanen (Koivisto) – 23. Frattin (Michajlis, A. Petersson), 53. Dallman (Bochenski, Frattin), 64. Frattin (Michajlis)