Článok

Hrivík rozhodol o výhre Podoľska. Patrí medzi lídrov bodovania KHL! + video

Marián Masaryk | 12.09.2018
Slovenský center Marek Hrivík pokračuje v bodovej sérii. V stredu svojím štvrtým gólom v sezóne rozhodol o triumfe Viťazu Moskovská oblasť 3:1 nad Soči. Pripísal si aj ďalšiu asistenciu pri jeho treťom dvojbodovom výkone v KHL.

Dvadsaťsedemročný rodák z Čadce strelil rozdielový gól na 2:1 v 54. minúte. Pol minúty pred koncom domáceho duelu, navyše, asistoval pri góle Alexeja Makejeva do prázdnej brány. So siedmimi bodmi sa tak dostal na druhé miesto v ligovej produktivite.

Hrivík bol opäť druhým najvyťažovanejším hráčom tímu po obrancovi Vojtěchovi Mozíkovi. Jeho čas na ľade 21 minút a 59 sekúnd bol doposiaľ jeho najvyšší v KHL. So šiestimi streleckými pokusmi bol tiež najaktívnejším strelcom Viťazu a vyhral 13 z 24 vhadzovaní (54 %).

Zdá sa, že Hrivík boduje, nech hrá v ktoromkoľvek útoku. Kým v predošlom zápase hral až v tretej formácii, proti Soči už bol v prvej. Opäť zafungovala jeho spolupráca Mirom Aaltonenom a Mozíkom, ktorí mu asistovali pri góle. Po piatich dueloch sezóny má na konte 4 góly a 3 asistencie. Patrí mu druhé miesto v ligovom bodovaní i medzi strelcami.

Viťaz je aj vďaka jeho ťahúňovi Hrivíkovi na šiestom mieste v Západnej konferencii so šiestimi bodmi a bilanciou 3-2. Slovenský útočník sa podieľal na siedmich z 12 strelených gólov tímu v ročníku.

Hudáček zaznamenal prvú prehru v sezóne

Brankár Július Hudáček absolvoval v stredu druhý zápas v drese Spartaka Moskva. Tentoraz však inkasoval dva góly z 18 striel pri prehre 1:3 v Minsku. O triumfe Dinama rozhodli traja zámorskí legionári. Quintonovi Howdenovi prihrali na víťazný gól z 51. minúty Teemu Pulkinnen a Patrik Wiercioch.

Hudáček nemal pri jeho druhom štarte v ročníku veľa práce. V prvej tretine inkasoval raz z piatich striel, v druhej chytil všetkých päť pokusov a v poslednej pustil za chrbát jeden z ôsmich pukov letiacich na jeho bránu.

Spartak je momentálne štvrtý v Západnej konferencii s bilanciou 3-2 a šiestimi bodmi. Hudáček má zatiaľ na konte jednu výhru a jednu prehru.

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   24.09.2018   ⇓
16:00 Čeľabinsk - Ufa
0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Góly: 14. Chochrjakov, 40. Kadejkin, 44. Hartikainen (Koledov, Fjodorov), 50. M. Majorov (Larsen, Metsola), 59. Burdasov (Chochrjakov, M. Majorov)
18:00 Omsk - Chabarovsk
4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 17. I. Michejev (Širokov), 40. Franson (I. Michejev, J. Medvedev), 47. Zernov (J. Medvedev), 65. Širokov (Zernov) – 3. Filippi (T. Zohorna), 15. Rudenkov (Turbin), 32. J. Kolář (Železkov, Rudenkov)
18:00 Kazaň - Novosibirsk
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 4. Sekáč (Lander, Azevedo), 28. A. Potapov (Lukojanov), 43. Klinkhammer (Azevedo) – 7. Bertrand (Morozov), 33. Romancev
18:00 Nižnekamsk - Kunlun
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 13. Savinainen (V. Lajunen, Fontaine), 55. Jüe
18:30 D. Moskva - Astana
2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 37. I. Nikulin (Mozer, Zackrisson), 47. Hietanen (Koivisto) – 23. Frattin (Michajlis, A. Petersson), 53. Dallman (Bochenski, Frattin), 64. Frattin (Michajlis)