Článok

Hovorkov spoluhráč bol suspendovaný na 15 zápasov

Marián Masaryk | 09.10.2018
Obranca Vladivostoka Stepan Zacharčuk si poriadne zavaril. Za zákrok z nedeľného zápasu proti Čeľabinsku (2:7) si od Disciplinárnej komisie vyslúžil suspendáciu až na 15 zápasov.

Tridsaťjedenročný robustný zadák sa neuviedol vo Vladivostoku v najlepšom svetle a iba potvrdil svoju povesť zákerného hráča. Pri debute v drese Admiralu sa v 57. minúte prezentoval zbytočným narazením na mantinel, ktorým vážne zranil útočníka Traktora Arťoma Penkovského. Tomu hrozí predčasný koniec sezóny.

Zacharčuka rozhodcovia vylúčili za zákrok do konca duelu (5+20 trestných minút) a disciplinárka ho potrestala päťzápasovou suspendáciou. Samotná KHL však trest strojnásobila, keďže podľa nej išlo o zbytočne hrubý zákrok, ktorý viedol ku zraneniu súpera. Zohľadnila aj Zacharčukovu minulosť v súťaži, v ktorej už dostal viacero suspendácií. Poslúžil ako exemplárny príklad.

Zacharčuk sa upísal Vladivostoku, ktorého dres si v tejto sezóne oblieka aj Slovák Marek Hovorka, len pár dní pred inkriminovaným zápasom. V KHL už inak odohral 356 duelov so ziskom 65 bodov a 486 trestných minút aj za Nižný Novgorod, Kazaň a Togliatti. V roku 2010 sa tešil z Gagarinovho pohára.