Slováci v Európe

CHL: Bystrica ako prvá vzala Plzni body. Skončila však posledná v skupine + video

Autor: Marián Masaryk  /   17. októbra 2018

Úradujúci slovenský majster v utorok ukončil svoje pôsobenie v tejto sezóne Hokejovej ligy majstrov. Na záver odohral odvetu s Plz?ou, v ktorej zobral lídrovi skupiny bod, ale prehral po predĺžení.

Plze? – Banská Bystrica 2:3 PP (0:1, 2:1, 0:0, 0:1)

Góly: 29. Török (Higgs), 40. Ďatelinka (Sýkora, Asselin)(PP) – 10. Kodýtek (Pulpán), 30. Eret (Kvasnička), 63. Kodýtek (Ka?ák, Stach)(PP)
Strely: 31-25, Trestné minúty: 37-39

Bystričania dvakrát zmazali jednogólovú stratu, ale v predĺžení zle striedali a darovali Plzni presilovku. Využil ju Petr Kodýtek, ktorý druhým gólom v zápase rozhodol o výhre českého tímu v Banskej Bystrici 3:2. Skóroval aj Petr Eret, ktorý zareagoval na vyrovnávajúci gól Tomáša Töröka už po 54 sekundách. Ivan Ďatelinka druhýkrát vyrovnal stav v poslednej sekunde druhej tretiny v presilovej hre. Dmitrij Milčakov prispel k šiestemu triumfu Plzne po sebe 29 zákrokmi, kým Samuel Baroš čelil 25 strelám. Úvod tretej tretiny spestrila bitka Jakuba Kindla s Ericom Selleckom, po ktorej boli obaja vylúčení do konca duelu. Bystrica skončila posledná v Skupine H so štyrmi bodmi, Plze? ju ovládla do 17 bodmi a bez prehry. Jediný bod stratila práve v odvete so slovenským majstrom.

Zostava Bystrice: aroš – Kubka, Dlapka, Ďatelinka, Petrinec, Košecký, Kupec – Gabor, Češík, Kabáč – Török, Higgs, Sýkora – Asselin, Faille, Selleck – Giľák, Buc, Varga

Zostava Plzne: Milčakov – J. Kindl, Jones, Kvasnička, Čereš?ák, Vráblik, Pulpán, Ka?ák – Straka, Preisinger, Pour – D. Kindl, Roubal, Němec – Stach, Kodýtek, Kantner – Eret, Matiášek