Článok

Slovan v historickom zápase KHL podľahol CSKA vysoko na nulu! + video

Marián Masaryk | 26.10.2018
Bratislavský Slovan sa zapísal do histórie ako jeden z dvoch tímov, ktoré odohrali vôbec prvý zápas KHL v susednom Rakúsku. Vo Viedni však ako domáce mužstvo podľahol CSKA Moskva vysoko 0:9.

SLOVAN BRATISLAVA – CSKA Moskva 0:9 (0:4, 0:3, 0:2)

Góly: 1. Vey (Dahlbeck), 4. Kaprizov (Vey), 7. Robinson (Hansen), 10. Svetlakov (Telegin)(OS), 22. Andronov (Hansenm, Kalinin), 34. Šalunov (Okulov), 34. Vey (Grigorenko), 46. Hansen (OS), 55. Slepyšev (Grigorenko, Marčenko)
Strely: 32-39 (16-13, 8-16, 8-10), Trestné minúty: 10-16 (0-2, 6-6, 4-8)
Brankári: Čiliak/Štěpánek – Johansson

Slovan začal katastrofálne a už za 10 minút prehrával 0:4. Skóre duelu otvoril po 26 sekundách Linden Vey, ktorý sa dostal k odrazenému puku od korčule Jánošíka. Rovno na hokejku mu ho nechtiac prihral Čiliak. Vo štvrtej minúte viedlo CSKA 2:0, keď Kirill Kaprizov zužitkoval exhibičnú prihrávku Veya spoza brány. V siedmej minúte zvýšil stav na 3:0 Mat Robinson, ktorý po rýchlom protiútoku hostí dorazil puk za chrbát bezmocného Čiliaka. Toho potom vystriedal v bráne Štěpánek, ktorý udržal čisté konto len dve minúty. V strede prvej tretiny ho vo vlastnom oslabení prekonal Andrej Svetlakov po prečíslení dvoch proti jednému. Slovan mal tiež niekoľko veľkých šancí a súpera prestrieľal 16:13, ale Johansson neinkasoval.

V druhej tretine CSKA nepoľavilo, naopak, prevzalo iniciatívu a Slovan dvojnásobne prestrieľalo. Čo je však dôležité, strelilo ďalšie tri góly. Zo 16 striel prekonali Štěpánka Sergej Andronov, Maxim Šalunov a druhým gólom v zápase Vey. Andronov skóroval už po 68 sekundách hry, Šalunov s Veyom v rozmedzí 17 sekúnd v 34. minúte. Oba tímy mali po troch vylúčených hráčov, no ani jeden gól nepadol v presilovke či oslabení. Lars Johansson mal tentoraz oveľa menej práce ako v úvodnej tretine. Zastavil však všetkých osem striel a udržal si čisté konto.

V tretej tretine inkasoval Slovan ďalšie dva góly a napriek šanciam ani jeden nestrelil. V 46. minúte skóroval po úniku v oslabení Jannik Hansen (prvý gól v KHL) a v 55. minúte dal bodku za zápasom Anton Slepyšev. Johansson chytil všetkých 32 striel a vychytal čisté konto. Čiliak so Štěpánkom čelili dokopy 39 strelám. Slovan nedokázal streliť gól ani v záverečnej presilovke o dvoch hráčov a predĺžil si sériu prehier na tri zápasy. S CSKA prehrali deviaty raz po sebe.

Druhý zápas v rámci KHL World Games vo Viedni odohrá Slovan v nedeľu proti Petrohradu. Duel proti CSKA bol prvý v histórii KHL hraný v Rakúsku. To sa stalo 14. krajinou, do ktorej súťaž zavítala.

Zostava SLOVANA: Čiliak (Štěpánek) – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Gelinas, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – Liška, Sukel', Červený – Lamper, Bailey, Lunter – Hrnka, Chipchura, Rau

Zostava CSKA: Johansson (Sorokin) – Dahlbeck, Robinson, Naumenkov, Nesterov, Marčenko, Blažijevskij, Romanov – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Okulov, Slepyšev, Šalunov – Hansen, Andronov, Kalinin – Tolčinskij, Telegin, Svetlakov

3:4 (0:0, 0:2, 3:2)
Góly: 50. E. Galimov (Padakin, Bryncev), 54. Jo. Nättinen (Puustinen, Polášek), 60. Jo. Nättinen (Ruohomaa, Puustinen) – 25. Meija (Videll), 36. Clark (McMillan), 45. Meija (Džerinš, Gegeris), 50. Marenis (Myttynen)
17:00 N. Novgorod - CSKA
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 4. Andronov (Kalinin, Hansen), 50. Tolčinskij (Vey), 59. M. Robinson (Hansen)

14.11.2018
13:30 Novosibirsk - Kunlun
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Góly: 2. Kazakov (Sajustov), 38. Brulé – 17. Latta (Mertl, Viklund), 51. Bartulis (Yip), 52. Fontain (Mertl), 60. Latta
14:30 Astana - Chabarovsk
5:6 (3:4, 1:2, 1:0)
Góly: 5. A. Petersson (Cormier), 16. A. Petersson (H. Karlsson), 20. Michajlis (Dietz, H. Karlsson), 30. R. Starčenko, 44. Cormier (Makljukov, Dallman) – 10. Vj. Ušenin (Korjagin, Vj. Ušenin), 14. Rudenkov, 15. Gorškov (Vj. Ušenin, Vl. Ušenin), 17. Železkov (Veličkin), 22. Rasskazov, 31. A. Lazarev
17:30 Omsk - D. Moskva
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 20. Kagarlickij (Hietanen, I. Makarov), 26. Kagarlickij (Koivisto, Šipačov), 27. Brjukvin (Volkov, Indrašis), 56. Igumnov (Alexejev)
17:30 Minsk - Magnitogorsk
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 44. N. Kuljomin (Matuškin), 60. Rasmussen (Pakarinen)
17:30 Jokerit - Čerepovec
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 8. Jensen Aabo (Mäki), 32. Jensen Aabo (O'Neill), 35. Kivistö (Lepistö, Manninen), 57. Moses (Platt)
17:30 Petrohrad - Vladivosto.
8:2 (0:1, 3:0, 5:1)
Góly: 27. Rundblad (Prochorkin, N. Gusev), 31. Prochorkin (Tokranov), 39. Koskiranta, 41. Kablukov (Rukavišnikov), 44. Karpov (Prochorkin, N. Gusev), 50. Prochorkin (N. Gusev, Karpov), 59. Prochorkin (Karpov, Gavrikov), 60. Kuzmenko (Byvalcev) – 8. Glazačev (Serebrjakov, A. Strelcov), 43. Glazačev (Tatalin, K. Voronin)
17:30 Soči - Jaroslavľ
3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 24. Polunin (O'Dell, J. Alexandrov), 60. Bočarov (R. Rosén, Jokipakka), 64. Bočarov (R. Rosén, O'Dell) – 5. Nakládal (Kajumov), 25. Apalkov (Averin)
17:30 Spartak - Jekaterinbur.
4:3 pp (0:1, 1:2, 2:0, 1:0)
Góly: 30. Zubov (Daugavinš), 46. Chochlačov (Kulik), 54. Chochlačov (Provolnev, R. Hanzl), 65. Leščenko (Chochlačov) – 9. Sexton (Paré), 29. A. Garejev (Ljamin, Trjamkin), 32. Sexton (Trjamkin)
17:30 Víťaz - Čeľabinsk
3:4 pp (0:1, 1:1, 2:1, 0:1)
Góly: 40. Kokarev (A. Sjomin, Hrivík), 45. Švec-Rogovoj, 56. A. Sjomin (TS) – 20. Kravcov (Glinkin, Polygalov), 32. Stoa (Thomas), 59. Bailen (Isajev, Stoa), 61. Stoa (Thomas, Bailen)