Článok

Slovan v historickom zápase KHL podľahol CSKA vysoko na nulu! + video

Marián Masaryk | 26.10.2018
Bratislavský Slovan sa zapísal do histórie ako jeden z dvoch tímov, ktoré odohrali vôbec prvý zápas KHL v susednom Rakúsku. Vo Viedni však ako domáce mužstvo podľahol CSKA Moskva vysoko 0:9.

SLOVAN BRATISLAVA – CSKA Moskva 0:9 (0:4, 0:3, 0:2)

Góly: 1. Vey (Dahlbeck), 4. Kaprizov (Vey), 7. Robinson (Hansen), 10. Svetlakov (Telegin)(OS), 22. Andronov (Hansenm, Kalinin), 34. Šalunov (Okulov), 34. Vey (Grigorenko), 46. Hansen (OS), 55. Slepyšev (Grigorenko, Marčenko)
Strely: 32-39 (16-13, 8-16, 8-10), Trestné minúty: 10-16 (0-2, 6-6, 4-8)
Brankári: Čiliak/Štěpánek – Johansson

Slovan začal katastrofálne a už za 10 minút prehrával 0:4. Skóre duelu otvoril po 26 sekundách Linden Vey, ktorý sa dostal k odrazenému puku od korčule Jánošíka. Rovno na hokejku mu ho nechtiac prihral Čiliak. Vo štvrtej minúte viedlo CSKA 2:0, keď Kirill Kaprizov zužitkoval exhibičnú prihrávku Veya spoza brány. V siedmej minúte zvýšil stav na 3:0 Mat Robinson, ktorý po rýchlom protiútoku hostí dorazil puk za chrbát bezmocného Čiliaka. Toho potom vystriedal v bráne Štěpánek, ktorý udržal čisté konto len dve minúty. V strede prvej tretiny ho vo vlastnom oslabení prekonal Andrej Svetlakov po prečíslení dvoch proti jednému. Slovan mal tiež niekoľko veľkých šancí a súpera prestrieľal 16:13, ale Johansson neinkasoval.

V druhej tretine CSKA nepoľavilo, naopak, prevzalo iniciatívu a Slovan dvojnásobne prestrieľalo. Čo je však dôležité, strelilo ďalšie tri góly. Zo 16 striel prekonali Štěpánka Sergej Andronov, Maxim Šalunov a druhým gólom v zápase Vey. Andronov skóroval už po 68 sekundách hry, Šalunov s Veyom v rozmedzí 17 sekúnd v 34. minúte. Oba tímy mali po troch vylúčených hráčov, no ani jeden gól nepadol v presilovke či oslabení. Lars Johansson mal tentoraz oveľa menej práce ako v úvodnej tretine. Zastavil však všetkých osem striel a udržal si čisté konto.

V tretej tretine inkasoval Slovan ďalšie dva góly a napriek šanciam ani jeden nestrelil. V 46. minúte skóroval po úniku v oslabení Jannik Hansen (prvý gól v KHL) a v 55. minúte dal bodku za zápasom Anton Slepyšev. Johansson chytil všetkých 32 striel a vychytal čisté konto. Čiliak so Štěpánkom čelili dokopy 39 strelám. Slovan nedokázal streliť gól ani v záverečnej presilovke o dvoch hráčov a predĺžil si sériu prehier na tri zápasy. S CSKA prehrali deviaty raz po sebe.

Druhý zápas v rámci KHL World Games vo Viedni odohrá Slovan v nedeľu proti Petrohradu. Duel proti CSKA bol prvý v histórii KHL hraný v Rakúsku. To sa stalo 14. krajinou, do ktorej súťaž zavítala.

Zostava SLOVANA: Čiliak (Štěpánek) – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Gelinas, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – Liška, Sukel', Červený – Lamper, Bailey, Lunter – Hrnka, Chipchura, Rau

Zostava CSKA: Johansson (Sorokin) – Dahlbeck, Robinson, Naumenkov, Nesterov, Marčenko, Blažijevskij, Romanov – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Okulov, Slepyšev, Šalunov – Hansen, Andronov, Kalinin – Tolčinskij, Telegin, Svetlakov

Zdieľať na Facebooku
Neprehliadnite
Aktuálne zápasy
⇓   15.01.2019   ⇓
10:30 Chabarovsk - Jaroslav.
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 16. Kozun, 34. Denisenko (Sannikov, Alexejev)
10:30 Vladivostok - Jokerit
4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Góly: 38. V. Polák (Kubát, Zajcev), 46. Glazačev (Vicharev, Ďjakov), 58. Koňkov (Mereskin), 60. A. Strelcov (Glazačev) – 4. Nicklas Jensen (O. Lauridsen, Stollery)
12:30 Kunlun - Čerepovec
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 40. Yip (St. Pierre, V. Lajunen) – 9. Lapenkov (Jakimov, A. Kulda), 25. Kinrade (Jakimov), 40. Markovin (Petunin), 60. Michnov
13:30 Novosibirsk - Soči
5:4 (3:3, 1:1, 1:0)
Góly: 12. Sajustov (Michajlov), 13. Prince (Brulé, J. Peltola), 20. Savčenko (Brulé, Milovzorov), 39. J. Peltola (Brulé), 52. Ignatovič (Brulé) – 6. Archipov (Točickij, Akmaldinov), 16. O'Dell (Pajgin, R. Rosén), 20. Jokipakka (J. Alexandrov, Collins), 25. Bakoš (Collins)
14:30 Astana - Spartak
4:5 (3:2, 1:3, 0:0)
Góly: 1. Svedberg (Bochenski), 6. Frattin, 8. A. Petersson (Dietz, Valk), 25. Sagadejev – 12. Talalujev (Fjodorov), 13. Nikoncev (R. Hanzl, Lisin), 24. Cyplakov (Maxwell, Leščenko), 25. Grišin (Talalujev, Zubov), 36. Nikoncev
17:30 Petrohrad - Nižnekams.
2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 6. S. Plotnikov (Dacjuk, Karpov), 10. Byvalcev (Kuzmenko, Gavrikov) – 12. Nestrašil, 24. E. Galimov (Semjonov, Chajrullin), 63. Padakin (An. Sergejev, Chajrullin)
17:30 Minsk - Víťaz
2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0, 0:1)
Góly: 28. Pulkkinen (Q. Howden), 30. Litvinov (Lisovec, A. Kosticyn) – 19. Makejev, 34. Švec-Rogovoj (Stoljarov), 64. Stasenko (Švec-Rogovoj, Makejev)
17:30 CSKA - Magnitogorsk
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 35. Grigorenko (Slepyšev, Blažijevskij), 58. Vey (Grigorenko, Kaprizov), 59. Telegin
17:30 Omsk - Ufa
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Góly: 35. Fisenko (Franson)
18:30 Riga - Jekaterinburg
1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 50. Maione (McMillan, M. Redlihs) – 48. Sexton (Dawes, Kolcov), 64. Paré (Sexton)
18:30 Slovan - Čeľabinsk
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 32. Gubarev (Stoa, Thomas), 60. Thomas (Bergström)